GÓRA

Spraw przyjemność książce, którą kochasz

Idą święta. To czas podarunków dla najbliższych; dla tych, z którymi spędzasz każdą wolną chwilę; dla tych, którym chcesz się odwdzięczyć; dla tych, którzy sprawiają ci przyjemność, wzruszają i pocieszają… No właśnie, więc co dasz książce? A może coś wyjątkowego ale niezobowiązującego? Coś praktycznego ale też pięknego.

DESA Modern przygotowała wyjątkową kolekcję magnetycznych zakładek do książek. Każda z nich prezentuje obraz jednego z najlepszych polskich artystów współczesnych. Do współpracy zaproszono twórców, których prace były wielokrotnie doceniane w kraju i za granicą. Edward Dwurnik jest znany przede wszystkim z wyjątkowych wedut — cyklu Podróże autostopem, w którym maluje miasta z lotu ptaka. Plakaty i ilustracje Rafała Olbińskiego regularnie ukazują się na łamach takich magazynów jak New York Times, New Yorker czy Time. Jerzy Nowosielski jest jednym z najwybitniejszych współczesnych twórców ikon i autorem charakterystycznych aktów. Taka zakładka to idealny pomysł na prezent dla ukochanej książki i osoby.

Więcej na DESAModern.pl!

Na zdjęciu głównym jedna z zakładek w książce, którą teraz czytam: Zofia Stryjeńska, Chleb prawie powszedni. Kronika jednego życia, Czarne, Wołowiec 2016. 

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz