GÓRA

Laureaci XXI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku

Już od ponad dwóch dekad Komitet Ochrony Praw Dziecka pomaga rodzicom i opiekunom w coraz lepszym wyborze książek, zabawek, inicjatyw, platform edukacyjnych, kampanii czy miejsc dla dzieci. Właśnie zakończyły się obrady kapituły konkursowej, która wyłoniła nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie. Czytam to patronuje tegorocznej edycji konkursu!

W tym roku kapituła postanowiła przyznać szczególne wyróżnienie dla książek i zabawek za design. To nowość w konkursie i szczególne zwrócenie uwagi na stronę estetyczną produktów. W tym roku pojawiło się ponad 400 zgłoszeń. Kapituła konkursu przyznała 210 nagród głównych, 29 wyróżnień i 5 naród za design. To wspaniale, że tak wiele firm/wydawnictw/miejsc przystępuje do konkursu z tak dobrymi produktami i propozycjami dla dzieci.  Bardzo się cieszymy, że w konkursie są firmy, które od początku jego trwania biorą w nim udział, ale też nowe, które pojawiły się tu po raz pierwszy. Tegoroczna edycja konkursu obfitowała w bardzo interesujące zgłoszenia, które m.in. wspierają edukację dzieci i młodzieży, ale też osoby z niepełnosprawnościami.

Celem konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie produktów, miejsc, inicjatyw i portali dla dzieci, które są szczególnie cenne i wartościowe dla dzieci oraz ich rozwoju społecznego, poznawczego czy emocjonalnego. KOPD chce w ten sposób promować najbezpieczniejsze i spełniające najwyższe standardy produkty: książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne, miejsca, inicjatywy oraz portale dedykowane dzieciom.

KOPD towarzyszy dzieciom na każdym etapie rozwoju, wspierając rodziców i opiekunów, dostarczając wiedzy i porad. Konkurs Świat Przyjazny Dziecku to kolejny sposób, by budować bezpieczny, pełen dobrych wartości świat dla najmłodszych. Szczególnie, że ostatni czas nie był łatwy, pandemia i spowodowana nią izolacja społeczna, a  także wojna za naszą wschodnią granicą niesie poważne konsekwencje dla dzieci. Wymagają one wsparcia i pomocy – mówi Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, manager ds. PR i Promocji KOPD.

 

Poznaj laureatów 21 edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku!

 

DLACZEGO UDZIAŁ W KONKURSIE JEST TAK ISTOTNY?

Udział w konkursie to nie tylko walor edukacyjny i możliwość prezentacji produktów (za pomocą social mediów KOPD, za pośrednictwem patronów medialnych, którzy towarzyszą konkursowi od wielu lat). Jest to jednak przede wszystkim realna pomoc – wsparcie, poprzez dokonanie opłaty konkursowej – codziennej pracy KOPD na rzecz potrzebujących dzieci i ich rodzin.

Dzięki pozyskanym  środkom KOPD może świadczyć:

  • bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną,
  • diagnozę dzieci wykorzystywanych seksualnie,
  • mediacje rodzinne,
  • terapię psychologiczną dziecka i rodziny,
  • porady prawne,
  • porady psychologiczno-pedagogiczne,
  • działania edukacyjne.

W imieniu KOPD dziękujemy Wam za udział w konkursie!

Niech świat będzie zawsze przyjazny dzieciom!

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

Źródło informacji: www.kopd.pl

Czytam To!:

5

promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Należy do Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz