GÓRA

Czytam to! istnieje od 2011 roku. Jest serwisem o książkach, audiobookach, ebookach i filmach, które wiążą się w jakiś sposób z literaturą. To jest miejsce dla czytelników i czytelniczek oraz wszystkich, którzy interesują się kulturą.

Magdalena Żerek 

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty (Idziemy po kulturę, Book Morning Library, Ecorevolutionbooks) na potrzeby instytucji kultury. Jest twórczynią pierwszego w Polsce festiwalu książki młodzieżowej – Festbook Młodych. Organizuje spotkania czytelnicze dla młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach Co Nowego w Bibliotece w grodziskim radiu Bogoria. Członkini zarządu PS IBBY.

Specjalizuje się w literaturze młodzieżowej, zwłaszcza tekstach zaangażowanych społecznie (katastrofa klimatyczna, LGBTQ+, wsparcie psychologiczne dla młodzieży, prawa człowieka).