GÓRA

Spotkanie ekologiczne z Aretą Szpurą

8 października prowadziłam spotkanie z Aretą Szpurą, autorką książki Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety. W Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki spotkałyśmy się w ramach młodzieżowego projektu #ecorevolutionbooks Książkowa ekorewolucja, czyli jak literatura zmienia życie.

Jak uratować świat? jest skarbnicą wiedzy koniecznej do zdobycia przez współczesnego człowieka, któremu zależy na naszej planecie. Najpierw więc autorka przygląda się problemowi w sensie globalnym, zbiera i przekazuje czytelnikowi informacje o zagrożeniach, przed jakimi stają dziś natura, zwierzęta i ludzkość. Później zaś – metodą małych kroków – objaśnia, co może zrobić pojedynczy człowiek, aby zapobiec katastrofie ekologicznej. Bo ratowanie świata, należy rozpocząć od zmieniania swojego najbliższego otoczenia.

Z książki tej dowiecie się zatem, jak zmniejszać ilość plastiku w naszym najbliższym otoczeniu, jak segregować śmieci i jakie produkty kupować, żeby segregowanie było łatwiejsze. Naukowcy i inni specjaliści oraz zwolennicy życia zgodnego z naturą, pomogą w podejmowaniu mądrych ekologicznie decyzji zakupowych, w ograniczaniu spożywania mięsa i unikaniu pseudoekologicznych pułapek. Jak uratować świat? staje się poradnikiem, do którego sięga się codziennie, aby szybko wyrobić w sobie nawyki, dzięki którym nie tylko żyje się ekologicznie, ale też oszczędza czas i pieniądze.

Więcej o książce Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety: https://czytamto.pl/czy-swiat-sie-konczy/

Pobierz plakat:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Projekt #ecorevolutionbooks Książkowa ekorewolucja, czyli jak literatura zmienia życie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. w grach hazardowych.

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz