GÓRA

Spotkanie z Martą Sapałą

Z Martą Spałą rozmawiałam w trakcie spotkania online organizowanego w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Dziennikarka jest autorką zbioru reportaży Na marne. Opowiada w nim o marnotrawstwie żywności, ale też o ludziach, którzy wiedzą, co robić, żeby wyrzucać do śmieci jak najmniej jedzenia.

Marta Sapała rozmawiała ze zwykłymi konsumentami, ale też z tymi, którzy badają żywność, zajmują się jej przetwarzaniem i którzy wiedzą najwięcej o marnowaniu jedzenia. Jedno jest pewne, trudno znaleźć taką osobę, która nie wyrzucałaby jedzenia do kosza na śmieci. Ze zbioru reportaży Na marne dowiecie się, kto produkuje najwięcej odpadów żywnościowych, jak w ogóle wygląda w Polsce i na świecie marnotrawstwo żywności i czy należy wierzyć statystykom.

Obejrzyjcie tę rozmowę, a zastanowicie się nad tym, co kupujecie i ile odpadów produkujecie.

 

Projekt #ecorevolutionbooks Książkowa ekorewolucja, czyli jak literatura zmienia życie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. w grach hazardowych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Szczegółowe informacje

Autor:Marta Sapała
Tytuł:Na marne
Wydawnictwo:Czarne
Miejsce:Wołowiec
Rok wydania:2019
ISBN:978-83-8049-873-0
Strony:288

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz