GÓRA

Gdzie szukać ocalenia? Spotkanie z Małgorzatą Rejmer w Grodzisku Mazowieckim

4 września 2019 roku prowadziłam spotkanie z Małgorzatą Rejmer w Grodzisku Mazowieckim. Pisarka przyjechała na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Opowiedziała o swoich książkach, zwłaszcza zaś o nominowanym do Nagrody Literackiej Nike reportażu Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii.

Małgorzata Rejmer w roku 2019 została nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Spotkaliśmy się z nią w Grodzisku Mazowieckim tuż przed finałem nagrody. W reportażu Błoto słodsze niż miód wstrząsa czytelników opowieścią o komunistycznej Albanii i dyktaturze Endera Hoxhy, ale przede wszystkim pochyla się nad zastraszonymi, zgnębionymi obywatelami tego państwa. To im oddaje głos w swojej książce. Pisarka opowiedziała o trudnych rozmowach, które wzruszają i długo nie pozwalają o sobie zapomnieć. Bo do tych spotkań, na których płyną łzy, najczęściej wraca się myślami. 

Tak jak pięknie pisze, tak wspaniale Małgorzata Rejmer opowiada o podróżach, zajmujących ją problemach, sposobie pisania. Już wkrótce będziemy mogli przeczytać jej kolejną książkę o Albanii. Będzie to z pewnością pretekst do następnego spotkania z pisarką w Grodzisku Mazowieckim.

Magdalena Żerek

Szczegółowe informacje

Autor:Małgorzata Rejmer
Tytuł:Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii
Wydawnictwo:Czarne
Miejsce:Wołowiec
Rok wydania:2018
ISBN:978-83-8049-745-0
Strony:344

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz