GÓRA

Spotkanie online z Karoliną Grabarczyk i Niką Jaworowską-Duchlińską

W listopadzie prowadziłam spotkanie online z autorkami książki I ty możesz zmienić świat. 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach - z Karoliną Grabarczyk i Niką Jaworowską-Duchlińską. Spotkanie zostało zorganizowane w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki w ramach projektu #ecorevolutionbooks Książkowa ekorewolucja, czyli jak literatura zmienia życie.

Coraz częściej przekonujemy się, że dzieci są odważne i świadome tego, co się wokół nich dzieje. Zauważają krzywdę innych ludzi – biedę, złe traktowanie, brak możliwości zapewnienia im podstawowych potrzeb, które pozwalają na godne życie. Jeśli nie widzą reakcji dorosłych, kiedy nie dostrzegają ich empatii, biorą sprawy w swoje ręce i odważnie rozwiązują dotykające je problemy. Karolina Grabarczyk napisała książkę I ty możesz zmienić świat. 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach. Pokazała w niej, że od najdawniejszych czasów dzieci dostrzegają zło, które je otacza i starają się mu zapobiec. 

Więcej o książce I ty możesz zmienić świat: https://czytamto.pl/jak-zmienisz-swiat-zanim-dorosniesz/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Projekt #ecorevolutionbooks Książkowa ekorewolucja, czyli jak literatura zmienia życie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. w grach hazardowych.

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz