GÓRA
Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie - Justyna Bednarek

Dobre Miastko

Dawno nie czytaliście tak pozytywnej opowieści. Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie Justyny Bednarek to ciepła historia o ludziach żyjących obok siebie i wspierających się w najtrudniejszych momentach swojego życia. Bohaterowie są dla siebie życzliwi i pomagają sobie. A w tle tej historii roztacza się zapach ciast i świeżych bułeczek.

Za każdymi drzwiami kryje się czyjaś historia. Wystarczy, że zapukasz. 

Madzia i Krzyś Wiśniewscy wprowadzają się z rodziną do kamienicy przy Głównym Rynku Dobrego Miastka. Dzieciaki szybko zaprzyjaźniają się z panem Alfredem Pączkiem – właścicielem piekarni, który robi najlepsze bułeczki w Miastku. 

Pan Alfred mówi dzieciom o konkursie cukierniczym organizowanym przez burmistrza. 

Czy Wiśniewskim uda się zdobyć główną nagrodę?

I czy pewna zrzędliwa sąsiadka nie pokrzyżuje im planów?

Nowa książka Justyny Bednarek, autorki bestsellerowej serii o skarpetkach. W każdej części Dobrego Miastka bohaterowie poznają innego mieszkańca i to, czym się na co dzień zajmuje.  Na końcu każdego tomu czytelnicy znajdą ciekawostki o poszczególnych zawodach.

Opis Wydawnictwa Zielona Sowa 

Szczegółowe informacje

Autor:Justyna Bednarek
Tytuł:Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie
Wydawnictwo:Zielona Sowa
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2020
Ilustracje:Agata Dobkowska
ISBN:978-83-8154-706-2
Strony:64

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz