GÓRA
Seria - Nierozłączki

Tak różne i tak do siebie podobne

Lilka i Pestka za sobą nie przepadały. Są przecież tak różne. Lilka cicha i poukładana. Pestka ciągle w ruchu. Ta pierwsza lubi samotne zabawy i chce zostać czarownicą. Druga uwielbia ludzi i ciągle wpada w kłopoty. Czy tak różne dziewczynki mogły zostać przyjaciółkami? Mogły. Więcej nawet. Zostały Nierozłączkami!

Kiedy mama zaproponowała Pestce, żeby zaprzyjaźniła się z Lilką, ta odpowiedziała: Nuda. Życie jednak potrafi nas zaskoczyć. Dziewczynki nie tylko zaprzyjaźniły się ze sobą, stały się wręcz nierozłączne. Annie Barrows pokazała, jak wiele może łączyć pozornie niepodobnych do siebie ludzi. I to jest podstawowe przesłanie serii książek Nierozłączki. Możesz nie zwracać uwagi na niektórych ze swoich rówieśników, ale czasem warto spróbować się z nimi zaprzyjaźnić. Być może wśród nich znajduje się przyjaciel na całe życie.

W serii książek napisanych przez Annie Barrows poznacie przygody Lilki i Pestki. Dziewczynki mają szalone pomysły, przez które nieustannie wpadają w kłopoty. Ale jak to bywa z siedmiolatkami, wiele im się wybacza. Rówieśnicy naszych bohaterek polubią tę serię. Nierozłączki pokazują przecież życie współczesnych drugoklasistów, którzy rozrabiają w domu i w szkole. Duchy, czary, nieustanne walki ze starszym rodzeństwem i figle płatane sąsiadom to ich codzienność. I co szczególnie godne uwagi, Annie Barrows pięknie pokazała, jak ważna w życiu kilkulatków jest przyjaźń. Dzięki niej można przeżyć przygody, o których pamięta się zawsze.

Nierozłączki to opowieść o przyjaźni. Ale też seria, w której Annie Barrows opowiedziała o życiu siedmiolatków, o ich szalonych czasem pomysłach i problemach. Mali czytelnicy polubią Lilkę i Pestkę oraz z pewnością chętnie sięgną po wszystkie tomy Nierozłączek. 

Nierozłączki

Szczegółowe informacje

Autor:Annie Barrows
Tytuł:Nierozłączki
Tytuł oryginalny:Ivy & Bean
Wydawnictwo:Egmont
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2019
Ilustracje:Sophie Blackall
Tłumaczenie:Emilia Kiereś
ISBN:978-83-281-4066-0
Strony:120
Seria:Nierozłączki

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz