GÓRA

Markus Zusak w Polsce!

To jest australijska książka, w której bije polskie serce. Tak o Glinianym moście mówił Markus Zusak na spotkaniu w Warszawie 2 października. Pisarz spotkał się z polskimi czytelnikami z okazji premiery swojej najnowszej powieści.

Z Markusem Zusakiem spotkaliśmy się w Warszawie. Wydarzenie prowadziła dziennikarka Gazety Wyborczej, Natalia Szostak, połowa, znanego wszystkim, vlogowego duetu – Krótka Przerwa. Autor Złodziejki książek i Glinianego mostu mówił o swoich powieściach, rodzinie i inspiracjach w pisaniu. Uwielbia opowiadać historie, wiele z nich pochodzi z jego życia. Rodzina stanowi ważną ich część. Żona Markusa Zusaka jest Polką. Na spotkaniu przywitał się z najbliższymi. Podarował im nawet swój egzemplarz Bridge of Clay. 

Markus Zusak jest zabawny, uśmiechnięty i tak jak pięknie pisze swoje powieści, potrafi wspaniale opowiadać. Na spotkaniu nie zabrakło ciekawostek. Autor pokazał nam zapisany drobnym maczkiem notatnik, w którym zbiera pomysły na powieści. Na koniec czekały na nas wzruszające autografy i rozmowy w kuluarach Agory.

Processed with VSCO with av4 preset
Processed with VSCO with av4 preset
Magdalena Żerek

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz