GÓRA

Nominacja dla Czytam to! w plebiscycie Opowiemci

Ogromnie cieszę się z tej nominacji. Niezależnie od wyniku plebiscytu, chciałabym podziękować wszystkim, którzy mnie do niego zgłosili i każdemu oraz każdej z Was, którzy oddadzą na mnie głos.

Z ogromną radością i zaszczytem informuję, że 1 listopada ruszyła 4 edycja ogólnopolskiego Rankingu Opowiemci 2022: honorujemy twórców, w którym doceniane są osoby aktywnie promujące czytelnictwo.

To jedyna w swoim rodzaju inicjatywa dla osób promujących literaturę i rozwój czytelnictwa w Polsce. W 2021 roku oddano 7369 ankiet, w których można było oddać głos w 14 kategoriach. W tym roku głosujemy w 15 kategoriach tematycznych, a głównym partnerem plebiscytu jest serwis Audioteka: dobrze opowiedziane historie.

Czytam to! zostało nominowane w kategorii: Blog literacki.

W jaki sposób następowały nominacje do plebiscytu?

Od 31 marca do 31 października na stronie plebiscytu dostępna była ankieta, w której w sposób anonimowy można było zgłaszać ulubionych twórców. Kryterium było jedno: uczestnicy nominowali blogi i strony internetowe, które w 2022 roku publikowały treści o charakterze literackim. Osoby nominujące pragnęły uhonorować osoby, które w sposób rzetelny i ciekawy opowiadały o książkach i w ten sposób pokazać, że ich praca jest zauważana i doceniana.

Bardzo się cieszę, że Czytam to znalazło się wśród nominowanych. Głosy można oddawać do 31 grudnia 2022 roku. Wyniki plebiscytu zostaną opublikowane 21 stycznia 2023 roku na stronie rankingu.

Organizatorka plebiscytu: Beata Skrzypczak, pod marką Opowiemci zajmuje się działaniami na rzecz upowszechniania literatury. Główna pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia kulturalnego Książkonalia.

Główny partner plebiscytu: Serwis Audioteka: dobrze opowiedziane historie.

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz