GÓRA

Literacki Stand-Up Justyny Kopińskiej

W Big Book Cafe trzeba być przynajmniej raz w miesiącu. Na Literackim Stand-Upie. W piątek bohaterką wieczoru była Justyna Kopińska. Dziennikarka publikuje reportaże w Dużym Formacie. W swoich tekstach podejmuje zwłaszcza tematykę kryminalną.

Czytałam jej Polska odwraca oczy, zbiór mocnych reportaży, które pokazują, jak wiele cierpienia mogą zadawać sobie ludzie i jak często ci, którzy powinni nam pomagać, są pozbawieni empatii. Problematyka podejmowana przez Justynę Kopińską jest bardzo ważna. Dlatego jej artykuły cieszą się popularnością wśród czytelników. Trudno było też zakończyć spotkanie. Goście Big Book Cafe zadawali dziennikarce mnóstwo pytań. Wyszliśmy z pozytywnym przesłaniem. Czasem wystarczy jedno dziecko, żeby naprawić źle funkcjonujący system i uratować wielu ludzi. Będziecie mogli się o tym przekonać, kiedy przeczytacie Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? i Polska odwraca oczy. Wkrótce ukaże się kolejna książka Justyny Kopińskiej.

***

Już wkrótce kolejny Literacki Stand-Up!

LITERACK STAND-UP. Epizod #4. Max Cegielski: Oko Świata

Stary ład się chwieje, czy nadejdzie nowy? Podróżnik, pisarz i komentator zabiera w drogę przez wyzwania współczesności. Pędzi między krajami i kulturami. Stawia gorące pytania o konflikty, dyskryminację, głód i różne imiona Boga. Tworzy dynamiczną panoramę losów i wydarzeń, a DJ Praczas – antropolog i kompozytor – doprawia jego słowa brzmieniami masala. To już czwarty epizod naszego firmowego cyklu Literacki Stand-Up, w którym pisarze wychodzą zza biurek i porzucają bezpieczeństwo, by na żywo komentować świat i chwytać kontakt ze czytelnikami.

Piątek, 29 września, godz. 20.00; bilety – 15 PLN

Więcej na Big Book Cafe!

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz