GÓRA

Idziemy po kulturę! Jest miejsce w kulturze dla młodych

Wspaniałe wieści, które dotarły do nas już jakiś czas temu! Kolejny z napisanych przeze mnie projektów w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki w ramach Partnerstwa dla Książki otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Idziemy po kulturę! Jest miejsce w kulturze dla młodych to cykl spotkań i szkoleń z ludźmi kultury, a więc z przedstawicielami Polskiej Sekcji IBBY/Polish Section of IBBY, Wydawnictwa Dwie Siostry, Fundacji Kultura nie boli, Big Book Festival, Big Book Cafe oraz z wybranym przez młodzież pisarzem.

W grudniu wraz z młodymi wolontariuszami, którzy działają w bibliotece, zorganizujemy konferencję oraz targi książki młodzieżowej w nowej już Mediatece w Grodzisku Mazowieckim Mamy nadzieję, że to grudniowe wydarzenie spodoba się i stanie się imprezą cykliczną.

Jestem szczęśliwa, że wraz z ludźmi, którzy z sukcesem działają w przestrzeni literatury, będziemy tworzyć kulturę młodych!

Dziękuję wszystkim, którzy już się w projekt zaangażowali. Jestem mile zaskoczona zainteresowaniem, które wzbudza. Więcej o projekcie wkrótce, ale już dziś zapraszam zainteresowane osoby na spotkanie otwierające projekt. Odbędzie się ono 14 czerwca (w czwartek), o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Gościem tego spotkania będzie Dorota Lipińska przedstawicielka Polskiej Sekcji IBBY/Polish Section of IBBY, która opowie nam, jak promować i wybierać najlepszą literaturę dla młodzieży.

Idziemy po kulturę!

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz