GÓRA

Big Book Festival 2018 – Duży Festiwal Czytania

W tym roku urlop zaplanowałam tak, żeby rozpoczynał się Big Book Festivalem. Wy wiecie, jak bardzo cenię sobie to wydarzenie. Big Book Festival 2018 – Duży Festiwal Czytania odbędzie się w dniach 22-24 czerwca. Jego szósta edycja dziać się będzie pod hasłem – Ekspedycja. Zapomnij o granicach!

Spotykamy się w piątek, 22 czerwca, o godz. 21.00 na otwarciu, a więc na spektaklu multimedialnym – Mam na imię kobieta.

Wściekła, ostra, zadziorna, trudna, irytująca, apodyktyczna, bezczelna, niezrównoważona emocjonalnie, szorstka, absorbująca, ambitna, wredna, mściwa, zarozumiała, zimna suka! Ile razy słyszałyście te określenia w odniesieniu do siebie?

Mam na imię kobieta – spektakl multimedialny otwierający szóstą edycję Big Book Festival to opowieść o wolności i jej braku, o prawie do decydowania o swoim ciele, swoim zawodzie i swoim wyglądzie.

To próba opisania świata współczesnej kobiety, w którym na równi obecne są strach i siła, kobiecość i wyzwolenie, feminizm i tradycja. Spektakl multimedialny i koncert na żywo Cztery aktorki i setki pytań. Opowieść o feminizmie, wolności i zniewoleniu rozpisana na głosy.

Występują: Aleksandra Justa, Gabriela Muskała, Justyna Wasilewska i Julia Wyszyńska.
Muzyka: Radek Łukasiewicz, wykona zespół w składzie: Matylda Damięcka – głos, Grzegorz Śluz – perkusja, Radek Łukasiewicz – gitara, bas, głos.
Reżyseria Anna Król, choreografia Marta Ziółek.
GODZ. 21.00, ARENA
UWAGA: BILETY! 15 PLN
Bilety do kupienia na stronie bilety24.pl oraz w Big Book Cafe (J. Dąbrowskiego 81).
W czasie festiwalu, bilety dostępne także w Centrum Festiwalowym, ul. Merliniego 2 (płatność gotówką).

A w sobotę i niedzielę będę biegać między kolejnymi wydarzeniami, żeby pokazać Wam, jak świetnie jest na Big Book Festivalu.

Gośćmi Big Book Festival będą m.in.:
Annie Proulx, Karen McCarthy Woolf, Bernard Stiegler, Antonio Muñoz Molina, Anna Bolavá, Ziauddin Sardar, Bea Uusma, Michel Bussi, Linda Polman, Clémentine Beauvais, Karin Bojs, Eve Ainsworth,  Laline Paull, Dan Richards, Lisen Sundgren, Maria Parr,  Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Pobierzcie program festiwalu i zobaczcie, jakie wspaniałe spotkania na nas czekają!

Więcej na stronie Big Book Festival!

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz