GÓRA

Morze – przestrzeń pełna dziwów i tajemnic

To jest niesamowita książka wielofunkcyjna. Do zabawy z dziećmi, do zadziwiania światem, ćwiczenia najróżniejszych umiejętności oraz poszerzania wiedzy. Pełna jest inspiracji do twórczego działania, do eksperymentowania i poznawania skrytych nawet w głębinach morskich tajemnic. Dla osób pracujących z dziećmi, W morze! Piotra Karskiego, jest trudnym do wyczerpania zbiorem inspiracji do zajęć.

W morze! najlepiej zabrać ze sobą na wakacje nad Bałtykiem. Rodzice będą mogli wtedy spokojnie opalać się na plaży, a dzieci spędzą wiele godzin na wykonywaniu kolejnych zadań, które znajdują się w książce. A uwierzcie mi, na niektóre trzeba poświęcić dużo czasu. Książka przyda się też po powrocie z urlopu. Dzięki niej będzie można wspominać morskie przygody. Doskonale sprawdzi się także, jako narzędzie służące do ćwiczenia najróżniejszych umiejętności i poszerzania wiedzy z przyrody.

Piotr Karski zachęca do malowania wieloma technikami, do uzupełniania i tworzenia niesamowitych, morskich przestrzeni. Tworzy instrukcje i makiety do wykonywania eksperymentów fizycznych i chemicznych. Motywuje do przyglądania się otaczającej nasz rzeczywistości i poznawania jej największych tajemnic. Po przeczytaniu tej książki i po wykonaniu wszystkich zamieszczonych w niej zadań, każde dziecko – a z pewnością i niejeden rodzic – będzie zachwycone światem, stanie się baczniejszym jego obserwatorem. Jestem też przekonana, że W morze! będzie zachęcać do nauki. A wielu z nauczycieli będzie czerpać z książki inspiracje do własnej pracy.

Jestem zachwycona tą książką. Moja córka wykonuje zadania godzinami i ciągle poszukuje nowych informacji w Internecie, atlasach i albumach. Bo takie jest właśnie W morze!. Jest inspiracją do twórczego myślenia i działania, motywacją do zdobywania nowych umiejętności i do poszerzania swojej wiedzy. Piotr Karski umie zachwycać światem i pozwala spojrzeć na zwykłe dotąd morze, jako na przestrzeń pełną dziwów i tajemnic.

Piotr Karski, W morze!, Dwie Siostry, Warszawa 2017. ISBN: 978-83-65341-31-0. 224 strony.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz