GÓRA

Dzień Bezpiecznego Internetu w Grodzisku Mazowieckim

W Grodzisku Mazowieckim rozszerzyliśmy formułę Dnia Bezpiecznego Internetu, co pozwala nam mówić o Dniach Bezpiecznego Internetu. W tym roku do podejmowanych przez nas działań włączeni zostali przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej z Grodziska Mazowieckiego. Przez ostatnie tygodnie spotykaliśmy się i szukaliśmy najlepszych pomysłów na dotarcie do młodych ludzi z problematyką bezpieczeństwa w sieci. Dzięki naszym staraniom wraz z Burmistrzem Grodziska Mazowieckiego mogliśmy zaprosić na Dzień Bezpiecznego Internetu, który rozpoczął się już 6 lutego, a skończył się 8 lutego dużą uroczystością w sali widowiskowej grodziskiego Centrum Kultury.

6 lutego zostaliśmy zaproszeni do Gimnazjum nr 3 w Grodzisku Mazowieckim, gdzie organizowane były happeningi, które miały na celu przybliżyć tematykę bezpieczeństwa w sieci i pokazać  uczniom, że życie poza siecią internetową też jest możliwe.

Przez kilka tygodni pracowaliśmy z Młodzieżową Radą Miejską nad happeningiem, który został zorganizowany w grodziskich szkołach 7 lutego. Dzięki naszym pomysłom i pracy Macieja Ostaszkiewicza powstała naklejka z kodem QR, który przekierowuje do strony internetowej www.bibliotekawsieci.pl Znajdują się na niej informacje na temat Dnia Bezpiecznego Internetu oraz wiadomości dotyczące 8 lutego, a więc inauguracji DBI w Grodzisku Mazowieckim. Naklejki rozdawane były w szkołach gimnazjalnych, średnich i zawodowych we wtorek 7 lutego. Towarzyszyły temu gry i zabawy odnoszące się swoją tematyką do problemu bezpieczeństwa w sieci.

8 lutego w sali widowiskowej Centrum Kultury opowiedzieliśmy o happeningach organizowanych w poniedziałek i wtorek w grodziskich szkołach. Pokazaliśmy, że grodziska młodzież jest żywo zainteresowana bezpieczeństwem w sieci. Następnie poprowadziłam rozmowę, w ramach której Komendant Powiatowy Policji, młodszy inspektor Dariusz Lubański, Ekspert Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą – podkomisarz Ireneusz Marszałek, psycholog Katarzyna Walczyńska-Zientala, Krzysztof Piersa, autor książki Komputerowy ćpun oraz Sebastian Sobolewski, przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miejskiej odpowiadali na pytania odnoszące się do funkcjonowania młodzieży w Internecie i możliwości, jakie daje rozwój nowych technologii. Po przerwie, podczas której można było porozmawiać z pisarzem i pozostałymi gośćmi oraz kupić książkę, obejrzeliśmy film Wernera Herzoga – Lo i stało się. Zaduma nad światem.

Dziękuję wszystkim za włączenie się do akcji!

 

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz