GÓRA

Warkocze na każdą okazję!

WarkoczeWarkocze dodają dziewczętom uroku i nadają się na każdą okazję. Sama nie umiałam ich pleść do momentu, kiedy urodziła się moja córka. Pierwszy warkocz francuski zrobiłam, będąc już dorosłą kobietą. Pomogły mi w tym filmiki oglądane na YouTube. Wszystkich, którzy lubią te romantyczne fryzury, zachęcam do oglądania profilu na Instagramie @HairAndNailsInspiration i do zakupienia książki jego autorek Laury i Marie – „Warkocze. Przewodnik krok po kroku”.

Laura Kristine Arnesen i Wivel Marie Moesgaard są nastolatkami i przyznały, że odkąd tylko pamiętają, uwielbiają pleść warkocze. Dziewczyny są przyjaciółkami, testującymi na sobie różne plecione fryzury. Dziś jest to już ich pasją, którą dzielą się z ludźmi na całym świecie. Sam pomysł na pokazanie swojego hobby innym wielbicielom warkoczy narodził się w 2013 roku. Podczas strajku szkół w Danii, Laura i Marie bardzo się nudziły, dlatego też postanowiły wypróbować kilka nowych splotów. Wtedy też zdecydowały się na założenie profilu na Instagramie. Nie przypuszczały nawet, jak wielką popularnością cieszyć będą się wykonywane przez nie fryzury.

„Warkocze. Przewodnik krok po kroku” to książka, która przyda się osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z pleceniem warkoczy oraz tym, które już mają wprawę w ich wykonywaniu. Laura i Marie najpierw udzielają wielu pomocnych wskazówek i wymieniają najbardziej przydatne akcesoria. W kolejnej części poradnika pokazują, jak wykonać podstawowe sploty, a więc – francuza, holendra, kłos, linę i splot koronkowy. Następnie omawiają dziesięć swoich ulubionych plecionych fryzur. W książce znajdziecie do tego również rozdział z propozycjami warkoczy na imprezę. Wszystkie instrukcje ich wykonania składają się z – omówienia krok po kroku kolejno wykonywanych czynności, zdjęć i rad, dzięki którym można sprawić, że splot będzie jeszcze bardziej efektowny. Po każdym dziale dodano też kilka propozycji fryzur, pozwalających na połączenie wszystkich z wcześniej zdobytych umiejętności. Nie zabrakło tutaj również kodów QR do filmików z instrukcjami wykonania poszczególnych warkoczy.

Jeśli zdecydujecie się na wykonanie najprostszych nawet splotów proponowanych przez Laurę i Marie, z pewnością zbierzecie mnóstwo komplementów. Co ważne, przewodnik ten nauczy samodzielnego wykonywania fryzur, które w salonie fryzjerskim czasem są bardzo drogie. Jeśli więc chcecie zaoszczędzić czas i pieniądze oraz wyglądać pięknie na co dzień i od święta, koniecznie zapoznajcie się z propozycjami Laury i Marie w Internecie lub w książce.

Laura Kristine Arnesen, Wivel Marie Moesgaard, Warkocze. Przewodnik krok po kroku, Między Słowami, Kraków 2015. Tytuł oryginalny: Braids. Tłumaczenie: Aleksandra Kamińska. ISBN: 978-83-240-3519-9. 224 strony.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz