GÓRA

Ten i tamten las w bibliotece!

30 września najnowsza książka Magdaleny Tulli, Ten i tamten las, miała swoją premierę w Big Book Cafe. A w środę, 4 października, czytaliśmy ją z dziećmi w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Ten i tamten las to zabawna i nieco przewrotna opowieść o mieszkańcach lasu, którzy muszą borykać się z różnymi problemami współczesnego świata. Dzieci z grodziskiej biblioteki mogły poznać jedną z przygód postaci pojawiających się w opowieści Magdaleny Tulli. Na spotkaniu pojawił się też Ptiżużuu. Książkowy bohater zaprosił małych czytelników do tworzenia drzewa z jesiennych liści. Ten i tamten las uświadamia odbiorcom, że wspólnie można zrobić naprawdę dużo! Udowodniliśmy to podczas naszych zajęć.

Magdalena Tulli, Ten i tamten las, Oficyna Wydawnicza Wilk & Król, Warszawa 2017. Ilustracje: Alicja Rosé. ISBN: 978-83-65089-12-0. 208 stron.

Metaforyczna opowieść uznanej prozaiczki ukazuje, jak być ze sobą pomimo różnic, jak negocjować wspólną codzienność, otwierać się na innych, podejmować decyzje i wreszcie – jak trzymać się razem w trudnych chwilach. Magdalena Tulli stworzyła piękną i wolną od dosłowności bajkę – almanach dobrego współistnienia. Dzięki szóstce leśnych postaci, symbolicznych scenach i ciepłym dowcipie znakomita pisarka uchwyciła najpoważniejsze wyzwania, przed jakimi stają dziś mali i duzi. Aby zmierzyć się z wyzwaniami bohaterowie opowieści , ćwiczą trudną sztukę kompromisu, debat i akceptacji.

To historia o nas samych.
O tym że jesteśmy dla siebie nawzajem ważniejsi niż myślimy. I o tym, że życie jes nieprzewidywalne.
Magdalena Tulli

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz