GÓRA

Rywalizacja rodzeństwa na MiastoDzieci.pl

Rywalizacja rodzeństwaPojawienie się drugiego i kolejnego dziecka, uznaje się za moment kryzysowy w rodzinie. Rodzice obawiają się, że nie będą mieli już odpowiedniej ilości czasu, który mogliby poświęcić starszemu rodzeństwu maluszka. Boją się, że posiadane już dziecko nie będzie zadowolone z narodzin brata lub siostry. Tych wątpliwości jest tak wiele, że czasem dorośli nie decydują się już na kolejne dziecko. Wszystkie pośród nich rozwiać może książka “Rywalizacja rodzeństwa. Zakończ kłótnie i ciesz się spokojem w domu” Thomasa B. Brazeltona i Joshuy D. Sparrowa. (…)

Zachęcam do czytania mojej recenzji książki na Miasto Dzieci!

Thomas B. Brazelton i Joshua D. Sparrow, Rywalizacja rodzeństwa. Zakończ kłótnie i ciesz się spokojem w domu, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Sopot 2014. Tytuł oryginalny: Understanding sibling rivalry. The Brazelton Way. Przekład: Agnieszka Cioch. ISBN: 978-83-7489-558-3. 184 strony.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!