GÓRA

Rozwiązujemy zagadki kryminalne!

Agata na tropie KradzieżSir Steve Stevenson, autor serii książek „Agata na tropie”, zaprasza młodych czytelników, by wraz z główną bohaterką i jej przyjaciółmi rozwiązywali zagadki kryminalne, doskonale się przy tym bawiąc. Opowiadane w kolejnych tomach historie, zostały wzbogacone w mapki i inne informacje, które mogą przydać się każdemu detektywowi, który stoi przed kolejnym wyzwaniem. Na końcu książki znajduje się też miejsce na notatki, w których zawrzeć można pojawiające się informacje, pozwalające na wskazanie podejrzanych i winnych popełnienia przestępstwa. Wszystko to motywuje czytelnika do przeprowadzania własnego śledztwa. Jest to doskonałe przygotowanie do czytania powieści kryminalnych w dorosłym życiu.

Kolejne tomy serii „Agata na tropie” przedstawiają przygody Agaty, dziewczynki inteligentnej i pragnącej w przyszłości zostać autorką kryminałów, a także jej przyjaciół – Larry’ego, kamerdynera Kenta i kota Watsona. To kuzyn Larry jest uczniem prestiżowej szkoły dla detektywów i to on ma za zadanie ścigać przestępców. Jednak bez pomocy Agaty roztargniony chłopiec z pewnością nie poradziłby sobie w wypełnianiu zlecanych mu zadań. Głównie dzięki wprowadzeniu ekscentrycznych postaci chłopca i dziwaka kamerdynera, opowieści są pełne dobrego humoru, sprawiając, że lektura książek staje się doskonałą zabawą.

Agata na tropie MieczW „Mieczu króla Szkocji” bohaterowie muszą rozwikłać zagadkę dotyczącą zniknięcia legendarnego miecza króla Szkocji. Przestępcy okazali się bardzo sprytni. Doprowadzili do uśpienia przybyłych na prezentację skarbu gości i pozostawili wiele mylących śladów. Detektywi pokazali, że nikomu nie można ufać, zwłaszcza jeśli gra toczy się o posiadanie wartościowego klejnotu.

Równie intrygująca jest opowieść „Kradzież nad Niagarą”. Mali czytelnicy wiele mogą się z niej dowiedzieć o Kanadzie i wodospadzie Niagara. Wraz z postaciami występującymi w książce, będą mieli możliwość przeżycia niesamowitej przygody, która doprowadziła do rozwikłania tajemnicy zniknięcia klejnotów znanej śpiewaczki operowej.

Sir Steve Stevenson rozbudza w czytelnikach miłość do powieści kryminalnych. Jestem przekonana, że po przeczytaniu serii książek „Agata na tropie”, młodzi odbiorcy będą mieli ochotę na sięganie po inne detektywistyczne opowieści. Nauczy ich to logicznego myślenia i sprawi, że będą potrafili rozwiązać każdą zagadkę kryminalną.

Sir Steve Stevenson (Mario Pasqualotto), Agata na tropie. Kradzież nad Niagarą, Wydawnictwo Wilga, Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa 2015. Tytuł oryginalny: Agata Mistery. Furto alle cascate del Niagara. Tłumacz: Ewa Grabowska. ISBN: 978-83-280-1373-5. 144 strony.

Sir Steve Stevenson (Mario Pasqualotto), Agata na tropie. Miecz króla SzkocjiWydawnictwo WilgaGrupa Wydawnicza Foksal, Warszawa 2015. Tytuł oryginalny: Agata Mistery. La spada del re di Scozia. Tłumacz: Ewa Grabowska. ISBN: 978-83-280-1372-8. 144 strony.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!