GÓRA

Najczarniejsza z czarnych

Pamiętacie opowieści o czarnym, czarnym lesie, którym straszyło się przed laty dzieci. Przypomniała mi o nich Rita Kaczmarska w Czarnej książce, która oczarowuje mrocznymi ilustracjami i niespodzianką, kryjącą się w zakończeniu tej historii.

Dzieci, które lubią mroczne historie z zaskakującym zakończeniem, powinny sięgnąć po Czarną książkę Rity Kaczmarskiej. Tak czarnej opowieści nie czytaliście chyba nigdy. Mroczne ilustracje oczarowują i potęgują efekt grozy. Czytelnik zostaje zaproszony do czarnego lasu, do czarnej chaty, musi przejść przez czarny korytarz i otworzyć znajdującą się w nim szafę. Trudno o bardziej przerażającą historię. Napięcie rośnie… Ale na końcu Rita Kaczmarska puszcza oko do czytelnika. Nie wszystko jest tak straszne, jakby mogło się to nam na początku wydawać.

Czarna książka jest znakomitym narzędziem do pracy z dziećmi. Na zajęciach w przedszkolu i w domu można świetnie się z nią bawić. Motywuje do wymyślania podobnych historii i pokazuje, jak ciemność może potęgować nasze lęki. Jeśli więc chciecie przepracować z najmłodszymi ich strach przed ciemnością, nie znajdziecie lepszej książki, która w tym pomoże.

Rita Kaczmarska zaprasza dorosłych i dzieci do dobrej zabawy i do opowiadania o własnych wyobrażeniach obrazów ukrytych w ciemności. Czarny las nas przeraża, ale też może kryć w sobie piękną historię przyjaźni. Podejmijcie wyzwanie, jakie kryje się w Czarnej książce. Bo jeśli uda wam się przejść przez czarny las, później już nic nie będzie w stanie was wystraszyć. 

Szczegółowe informacje

Autor:Rita Kaczmarska
Tytuł:Czarna książka
Wydawnictwo:Dwie Siostry
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2018
ISBN:978-83-8150-010-4
Strony:40

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz