GÓRA

Mój cień jest różowy w Teatrze Pinokio

Dobre wieści z łódzkiego Teatru Pinokio. 12 lutego 2022 r. odbędzie się premiera spektaklu Mój cień jest różowy na podstawie książki Scotta Stuarta pod tym samym tytułem. To będzie niezwykłe widowisko.

Spektakl w reżyserii Bartosza Kurowskiego oparty na picturebooku Scotta Stuarta pod tym samym tytułem. Poruszająca, choć nieoczywista historia o odwadze do bycia sobą, a także o współodpowiedzialności, wspólnocie i współbyciu, które potrafią pokolorować największe lęki.

(…) opowieść o tym, co niektórzy niesłusznie nazywają ideologią. A to jest przecież bardzo delikatna materia, na którą składają się takie kwestie jak tożsamość, różnorodność i akceptacja samego lub samej siebie. I akceptacja inności w sobie i w innych, o której trzeba umieć rozmawiać także z dziećmi.

Michał Rusinek, tłumacz o bardzo kolorowym cieniu

Zapraszam do Teatru Pinokio w Łodzi.

Mój cień jest różowy
Teatr Pinokio

Jednocześnie zachęcam do czytania i oglądania książki Mój cień jest różowy Scotta Stuarta w tłumaczeniu Michała Rusinka. Jest ona kolorową, pozytywną historią o tym, jak nie bać się być innym. Wszystko wedle słów: Choć jestem ciut inny, być innym – jest bosko!

Szczegółowe informacje

Autor tekstu:Scott Stuart
Tytuł:Mój cień jest różowy
Tłumaczenie:Michał Rusinek
Adaptacja i reżyseria:Bartosz Kurowski
Premiera:12 lutego 2022
Scenografia:Klaudia Laszczyk
Muzyka:Łukasz Damrych
Ruch sceniczny:Szymon Michlewicz-Sowa
Konsultacja psychologiczna:Bianka-Beata Kotoro, Aleksandra Dulas
Obsada:Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Krzysztof Ciesielski, Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Piotr Osak, Piotr Pasek, Natalia Wieciech

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz