GÓRA

Mistrz wyobraźni. Fryderyk Chopin

Dużą radość ma się ze słuchania tego audiobooka. Bo poruszający jest tekst Anny Czerwińskiej-Rydel, wzbogacony dźwiękami muzyki Chopina. Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie, czytany przez Jana Englerta, relaksuje oraz cieszy historią dzieciństwa i młodości genialnego twórcy.

Dzięki serii audiobooków Mistrzowie wyobraźni, możemy wysłuchać opowieści o tych, którzy wpływali na rzeczywistość kolejnych pokoleń ludzi, odmieniali ich codzienność oraz często, poprzez swoje pasje i genialne dzieła – wciąż zachwycają i nadają kierunek działań wielu z nas. Niedawno poznałam historię Jerzego Kukuczki, teraz mogłam wsłuchać się w dźwięki kompozycji Fryderyka Chopina – w wykonaniu Krzysztofa Trzaskowskiego – oraz w powieść o dzieciństwie i młodości genialnego twórcy.

Wiele już powstało książek, filmów i innych tekstów kultury, w których autorzy pisali o życiu oraz twórczości Fryderyka Chopina. Wspomina też o tym, tutaj głosem Jana Englerta – Anna Czerwińska-Rydel w Jaśnie Panie Pichonie. Nie trzeba więc już tej postaci przedstawiać. Ale można być ciekawym, kim był tytułowy Pichon. Tego dowiecie się, słuchając audiobooka. Usłyszycie tu jeszcze o tym, jak rozwijał się talent Chopina, jakim był chłopcem i jak to się stało, że został znanym na całym świecie kompozytorem.

Jaśnie Pan Pichon jest ciepłą, wzruszającą momentami opowieścią o Fryderyku Chopinie. Wyobraźnię słuchacza pobudzają tutaj jeszcze piękne wykonania kompozycji artysty. Nie bez znaczenia są także liczne anegdoty oraz ciekawostki z życia Chopina i jego rodziny, ubrane w literacką opowieść Anny Czerwińskiej-Rydel. Do płyt dołączono książeczkę z ciekawostkami o fortepianie oraz słowniczek, w którym wyjaśniono wiele ważnych dla opowiadanej historii pojęć. Wszystko to razem czyni z Jaśnie Pana Pichona literacką i muzyczną ucztę. 

Szczegółowe informacje

Autor:Anna Czerwińska-Rydel
Tytuł:Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie
Wydawnictwo:Buka
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2020
Czyta:Jan Englert
Opracowanie graficzne:Grażka Lange
ISBN:978-83-64690-36-5
Format:2CD audio + książeczka
Seria:Mistrzowie wyobraźni

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz