GÓRA

Konkurs z serią książek Agata z placu Słonecznego

KONKURS ZAKOŃCZONY!

Książki wygrywa Anna Szczygielska-Skoczek.

Gratuluję!

Masz ochotę na spotkanie z niezwykłą nianią?

Możesz wygrać serię książek Agata z placu Słonecznego dla swojego dziecka. Wystarczy, że poprosisz je o namalowanie wymarzonej niani, zrobisz zdjęcie obrazka i wyślesz je na adres: magda@czytamto.pl

Konkurs organizuje Czytam to!

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Marginesy.

Czas trwania konkursu: 26 sierpnia 2016 r. – 2 września 2016 r.

Wraz z e-mailem zgłoszeniowym proszę dodać oświadczenia:

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Czytam to!, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
  2. Wyrażam zgodę na opublikowanie przesłanego przeze mnie zdjęcia na blogu Czytam to! i na fanpage’u: https://www.facebook.com/CzytamTo/

oraz

imię, nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu.

 

***

agataIEwa Karwan-Jastrzębska, Agata z placu Słonecznego. Przybycie AgatyMarginesy, Warszawa 2012, t. 1. Ilustracje: Anna Pol. ISBN: 978-83-63656-16-4. 224 strony.

Pewnego dnia spotkałam tajemniczą Agatę i zrozumiałam, że muszę opisać jej historię. Z miłości do Mary Poppins… – Ewa Karwan-Jastrzębska.

Rodzice bliźniaków Matyldy i Piotrusia oraz Nieznośnych Trojaczków wyjeżdżają do Papui-Nowej Gwinei, aby badać zwyczaje tamtejszych plemion. W czasie ich nieobecności dom otworzy przed rodzeństwem swoje tajemnice, a Agata, niezwykła niania, która zna wschodnie sztuki walki, jeździ na złotej damce i jest inna od wszystkich niań, stanie się przewodniczką dzieci po różnych światach.  Agata pojawia się i znika. Nie wiadomo, skąd pochodzi, kim jest, ale jednego możemy być pewni: wywróci życie rodzeństwa do góry nogami i nic już nie będzie takie samo…

agataIIEwa Karwan-Jastrzębska, Agata z placu Słonecznego. I jeszcze KtośMarginesy, Warszawa 2013, t. 2.. Ilustracje: Anna Pol. ISBN: 978-83-63656-44-7. 216 stron.

Agata i jeszcze Ktoś to drugi tom cyklu książek o Agacie, niani pięciorga rodzeństwa, która zmienia życie swoich podopiecznych, czyniąc je pełnym magii, tajemnic i niespodzianek.

Rodzice bliźniaków, Matyldy i Piotrusia, oraz Nieznośnych Trojaczków muszą pozostać dłużej w Papui-Nowej Gwinei, więc Agata nadal opiekuje się dziećmi. Jej mali podopieczni doskonale wiedzą, że mając tak niezwykłą nianię, można spodziewać się wielkiej przygody.

I rzeczywiście. Dzieci z Fortecznej powędrują w głąb drzewa z placu Słonecznego, zagubią się w nieprzebytej krainie śniegu, odkryją teatr w teatrze, przeżyją najdziwniejsze święta swego życia, a Piotruś znajdzie się nawet w Nibylandii, gdzie spotka wiecznego chłopca Piotrusia Pana.

Przygody podopiecznych Agaty z placu Słonecznego to prawdziwe wyzwanie dla dziecięcej wyobraźni.

agatozostanIIIEwa Karwan-Jastrzębska, Agata z placu Słonecznego. Agato, zostań!Marginesy, Warszawa 2008, t. 3. Ilustracje: Anna Pol. ISBN: 978-83-63656-17-1. 216 stron.

Rodzice piątki dzieci z ulicy Fortecznej powrócili już z Papui-Nowej Gwinei. Agata postanawia odejść, wezwana listem z końca świata. Dzieci podejmują wyprawę po tajemniczy naszyjnik, aby ofiarować go w darze ukochanej niani – z nadzieją, że z nimi zostanie.

W trzecim tomie podopieczni Agaty odkryją, kim są Stroiciele Snów, poznają tajemniczą królową żab, odszukają Włóczykija, a także odwiedzą planetę Małego Księcia. Zawsze jednak będą wracać na plac Słoneczny, tam gdzie wszystko rozpoczyna się na nowo.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz