GÓRA

Jolley-Rogers, Tyczka w Krainie Szczęścia i Całe życie w Radiu Bogoria!

6 czerwca w audycji Co Nowego w Bibliotece opowiadałam o Piratach z naszej ulicy Jonny’ego Duddle’a, Tyczce w Krainie Szczęścia Martina Widmarka i o Całym życiu Roberta Seethalera. 

Na kolejną audycję zapraszam we wtorek o godzinie 15.30 do Radia Bogoria.

Jonny Duddle, Piraci z naszej ulicyMamania, Warszawa 2017. Tytuł oryginalny: The Pirates Next Door. Przekład: Agnieszka Frączek. ISBN: 978-83-65796-00-4. 48 stron.

Uwaga, szczury lądowe, nadciąga piracka rodzina Jolley-Rogers!

Jonny Duddle, znakomity rysownik i autor książek, zaprasza do pełnego humoru i zabawnych przygód świata piratów. Książka wyjątkowym przekładzie Agnieszki Frączek.

Martin Widmark, Tyczka w Krainie Szczęścia, Mamania, Warszawa 2017. Tytuł oryginalny: Lilla Sticka i landet Lycka. Tłumaczka: Marta Dybula. Ilustracje: Emilia Dziubak. ISBN: 978-83-65087-89-8. 40 stron.

Mały Daniel nie może zasnąć, a opiekująca się nim pani Julia zaczyna snuć opowieść na dobranoc… Kiedy była małą dziewczynką, jej starszy brat zaginął bez wieści. Któregoś dnia, zjeżdżając na sankach, wylądowała z hukiem w magicznej Krainie Szczęścia. Spotkała w niej niesamowite postacie – chrząszcza we fraku, olbrzymie ważki i nieco przerażającego kraba… Czy w tej niezwykłej krainie rzeczywiście można odnaleźć szczęście?

Tyczka w Krainie Szczęścia to efekt połączenia talentu literackiego Martina Widmarka, znanego do tej pory jako autor popularnych serii książek dla starszych dzieci, i wyobraźni plastycznej Emilii Dziubak, utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej polskiej ilustratorki.

Robert Seethaler, Całe życieOtwarte, Kraków 2017. Tytuł oryginalny: Ein ganzes Leben. Tłumaczka: Ewa Kochanowska. ISBN: 978-83-751-5441-2. 184 strony.

Całe życie to subtelna opowieść o odnajdywaniu sensu i piękna w samotności. Autor jak pod lupą ukazuje najdrobniejsze chwile i historyczne wydarzenia, które nas kształtują – jury Międzynarodowej Nagrody Bookera

Andreas Egger to prosty człowiek, który wiedzie spokojne, wypełnione fizyczną pracą życie w sercu austriackich Alp. Mężczyzna stara się nie odciskać piętna na otaczającej go naturze, ale ta nie zawsze okazuje mu swoją wdzięczność. Nic, nawet miłość, nie urzy ładu i monotonii jego codzienności. Gdy w dolinę wkracza cywilizacja, idylliczny świat nieodwracalnie się zmienia. Bo przecież jedyną pewną w życiu rzeczą jest zmiana.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz