GÓRA

Historia złych uczynków w Radiu Bogoria!

Dzisiaj w audycji Co Nowego w Bibliotece opowiadać będę między innymi o świetnej książce Katarzyny Zyskowskiej – Historii złych uczynków. Doskonale nadaje się na 1 maja, zamiast pochodu pierwszomajowego. Bo jest to książka o Polsce!

Co Nowego w Bibliotece

Radio Bogoria

każdy wtorek, godz. 15.30.

Katarzyna Zyskowska, Historia złych uczynków, Znak literanova, Kraków 2018. ISBN: 978-83-240-3791-9. 496 stron.

Nina przyjeżdża na studia do Warszawy. Wierzy, że ma szansę na lepsze życie, niż miała jej matka. Sprawy się jednak komplikują, gdy zakochuje się w swoim wykładowcy. Miłosz jest fascynujący i szybko uzależnia od siebie młodą dziewczynę. A potem nagle znika. Nina czuje, że musi go odnaleźć. Trafia na ślad, które prowadzi ją do starego domu w przedwojennym letnisku. Domu, w którym w czasie wojny zdarzyło się coś bardzo złego.

Czy Miłosz i Nina musieli się spotkać?

Niezwykła, piękna i poruszająca opowieść o rodzinie, matkach i córkach, złych i dobrych wyborach, i o tym, że coś, co wydarzyło się bardzo dawno w naszej rodzinie, może mieć ogromny wpływ na nasze życie.

Książka, o której trudno będzie zapomnieć.

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz