Swinka TuTu

Konkurs z serią książek Agata z placu Słonecznego

KONKURS ZAKOŃCZONY!

Książki wygrywa Anna Szczygielska-Skoczek.

Gratuluję!

Masz ochotę na spotkanie z niezwykłą nianią?

Możesz wygrać serię książek Agata z placu Słonecznego dla swojego dziecka. Wystarczy, że poprosisz je o namalowanie wymarzonej niani, zrobisz zdjęcie obrazka i wyślesz je na adres: magda@czytamto.pl

Konkurs organizuje Czytam to!

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Marginesy.

Czas trwania konkursu: 26 sierpnia 2016 r. – 2 września 2016 r.

Wraz z e-mailem zgłoszeniowym proszę dodać oświadczenia:

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Czytam to!, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
  2. Wyrażam zgodę na opublikowanie przesłanego przeze mnie zdjęcia na blogu Czytam to! i na fanpage’u: https://www.facebook.com/CzytamTo/

oraz

imię, nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu.

 

***

agataIEwa Karwan-Jastrzębska, Agata z placu Słonecznego. Przybycie AgatyMarginesy, Warszawa 2012, t. 1. Ilustracje: Anna Pol. ISBN: 978-83-63656-16-4. 224 strony.

Pewnego dnia spotkałam tajemniczą Agatę i zrozumiałam, że muszę opisać jej historię. Z miłości do Mary Poppins… – Ewa Karwan-Jastrzębska.

Rodzice bliźniaków Matyldy i Piotrusia oraz Nieznośnych Trojaczków wyjeżdżają do Papui-Nowej Gwinei, aby badać zwyczaje tamtejszych plemion. W czasie ich nieobecności dom otworzy przed rodzeństwem swoje tajemnice, a Agata, niezwykła niania, która zna wschodnie sztuki walki, jeździ na złotej damce i jest inna od wszystkich niań, stanie się przewodniczką dzieci po różnych światach.  Agata pojawia się i znika. Nie wiadomo, skąd pochodzi, kim jest, ale jednego możemy być pewni: wywróci życie rodzeństwa do góry nogami i nic już nie będzie takie samo…

agataIIEwa Karwan-Jastrzębska, Agata z placu Słonecznego. I jeszcze KtośMarginesy, Warszawa 2013, t. 2.. Ilustracje: Anna Pol. ISBN: 978-83-63656-44-7. 216 stron.

Agata i jeszcze Ktoś to drugi tom cyklu książek o Agacie, niani pięciorga rodzeństwa, która zmienia życie swoich podopiecznych, czyniąc je pełnym magii, tajemnic i niespodzianek.

Rodzice bliźniaków, Matyldy i Piotrusia, oraz Nieznośnych Trojaczków muszą pozostać dłużej w Papui-Nowej Gwinei, więc Agata nadal opiekuje się dziećmi. Jej mali podopieczni doskonale wiedzą, że mając tak niezwykłą nianię, można spodziewać się wielkiej przygody.

I rzeczywiście. Dzieci z Fortecznej powędrują w głąb drzewa z placu Słonecznego, zagubią się w nieprzebytej krainie śniegu, odkryją teatr w teatrze, przeżyją najdziwniejsze święta swego życia, a Piotruś znajdzie się nawet w Nibylandii, gdzie spotka wiecznego chłopca Piotrusia Pana.

Przygody podopiecznych Agaty z placu Słonecznego to prawdziwe wyzwanie dla dziecięcej wyobraźni.

agatozostanIIIEwa Karwan-Jastrzębska, Agata z placu Słonecznego. Agato, zostań!Marginesy, Warszawa 2008, t. 3. Ilustracje: Anna Pol. ISBN: 978-83-63656-17-1. 216 stron.

Rodzice piątki dzieci z ulicy Fortecznej powrócili już z Papui-Nowej Gwinei. Agata postanawia odejść, wezwana listem z końca świata. Dzieci podejmują wyprawę po tajemniczy naszyjnik, aby ofiarować go w darze ukochanej niani – z nadzieją, że z nimi zostanie.

W trzecim tomie podopieczni Agaty odkryją, kim są Stroiciele Snów, poznają tajemniczą królową żab, odszukają Włóczykija, a także odwiedzą planetę Małego Księcia. Zawsze jednak będą wracać na plac Słoneczny, tam gdzie wszystko rozpoczyna się na nowo.

Podobne wpisy

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Copyrights 2014 - Czytam To | wszelkie prawa zastrzeżone.