GÓRA

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich!

Dzisiaj świętujemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Najlepiej spędzić go wśród książek. Wyprawa do biblioteki lub księgarni jest dzisiaj obowiązkowa. Jestem też pewna, że wielu z Was w weekend brało udział we wspaniałych wydarzeniach zorganizowanych z tej okazji.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Big Book Cafe i Polska Izba Książki już 19 kwietnia zaprosiły na ŚNIADANIE MEDIALNE z udziałem ekspertów, którzy pokazali przede wszystkim, jak wiele dobra wnosi w nasze życie czytanie książek.

Podczas spotkania odbyły się trzy prelekcje. Wykłady poprowadzili – nurobiolog Paweł Boguszewski, socjolog dr Paweł Kuczyński i kulturoznawczyni Sylwia Stano. Zapis z tego ważnego wydarzenia możecie obejrzeć poniżej. Czytanie uszczęśliwia! Jak książki sprzyjają naszym mózgom, młodości i kulturze:

Możecie tutaj też zobaczyć plakat, który z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich został przygotowany przez Big Book Cafe i Polską Izbę Książki.

 

Więcej informacji na stronie Polskiej Izby Książki i Big Book Cafe.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz