GÓRA

Stonoga Fruzia i jej buty

Na zajęciach w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki czytałam dziś dzieciom tekst Agnieszki Horubały – Sto nóg stonogi FruziJest to jedna z książek, która została nominowana w konkursie na Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci, organizowanym w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Po przeczytaniu opowieści wykonaliśmy buty dla stonogi Fruzi. Nasza bohaterka mogła teraz śmiało wyruszyć w góry na wakacje.

stonoga_01
stonoga_02

stonoga_05

***

stoAgnieszka Horubała, Sto nóg stonogi Fruzi, Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2015. Ilustracje: Zosia Dzierżawska.

Wesoła i ciepła historia dla najmłodszych o zaradnej stonodze i innych mieszkańcach owadziego świata.

Fruzia ma kłopot: wybiera się w góry, a jej mocno znoszone obuwie zupełnie nie nadaje się do wspinaczki. Czas się na zakupy! Tylko gdzie znaleźć sklep, w którym można dostać aż pięćdziesiąt par takich samych butów w jednym rozmiarze?

Przyjazny maluchom, łatwy w odbiorze tekst dopełniają pogodne bajkowe ilustracje.

Wszystko to razem tworzy uroczą całość!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz