GÓRA

Konkurs dla dzieci z okazji 75. urodzin Pippi

Wydawnictwo Jung-off-ska ogłasza Ogólnopolski konkurs familijny pt. 75. Urodziny, czyli Lato z Pippi , który będzie trwał przez całe lato. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, prezentowanie pozytywnych postaw społecznych, które reprezentuje Pippi: kreatywność, pewność siebie, prawo do własnego zdania, otwartość na świat. Wydawca serii audiobooków Astrid Lindgren, które czyta Edyta Jungowska zaprasza do letniej zabawy.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: lokalnym i ogólnopolskim. I etap lokalny organizowany jest przez Ambasadorów Konkursu, którymi są biblioteki, świetlice, szkoły, kluby, organizacje pozarządowe, ośrodki i placówki prowadzące zajęcia edukacyjne w całej Polsce. Zachęcamy placówki do zgłaszania się do realizacji I etapu konkursu. https://forms.gle/UTRPjULLmVHBp9Fd7 

II etap ogólnopolski wyłoni zwycięzców spośród wyróżnionych prac w etapie lokalnym. Ogłoszenie wyników 14 listopada 2020 r. w dniu 75. Urodzin Pippi, na stronie organizatora. 

Do udziału w konkursie zapraszamy Rodziny – duet uczestników tworzą dziecko i dorosły członek rodziny, którym może być. rodzic, pełnoletnie rodzeństwo, dziadkowie, wujek, ciocia. Czas nadsyłania zgłoszeń i prac konkursowych do Ambasadorów Konkursu upływa ostatniego dnia lata, czyli 21. września 2020 r. 

Prace konkursowe są realizowane w dwóch kategoriach: plastycznej (dzieci do 12 lat) i literackiej (dzieci do 16 lat). 

Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką (m.in. rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie (glina, plastelina, masa solna, modelina itp.), wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, grafika, kolaż, instalacje, video-art, konstrukcje z różnego materiału (np. papier, szmaty i sznurek). Tematem pracy jest Pippi w malarstwie polskim i światowym, czyli plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej. (m.in.: Wyspiański, Matejko, Malczewski, Michał Anioł, Leonardo Da Vinci, Hieronim Bosch, Van Gogh i inni). 

Praca literacka – Limeryk o Pippi, czyli krótki i wesoły wiersz, inspirowany postacią i przygodami Pippi, napisany zgodnie z zasadami jego budowy: 5 wersów o ustalonej liczbie sylab akcentowanych, o układzie rymów. Na końcu pierwszego wersu zwykle występuje nazwa własna, najczęściej geograficzna. 

Zapraszamy do letniej zabawy z Pippi! Świętujmy jej urodziny! 

Imię Pippi wymyśliła Karen, córka Astrid Lindgren, kiedy podczas choroby mama opowiadała jej przygody dzielnej dziewczynki. Autorka opowiadania spisała i książka ukazała się w 1945 roku. Jej przygody i humor łączy pokolenia już 75 lat. Z tej okazji dla wszystkich miłośników przygód Pippi powstał kącik pomysłów zabaw z Pippi, który towarzyszy konkursowi. 

Patronem honorowym Ogólnopolskiego konkursu familijnego jest Ambasada Szwecji w Polsce. Sponsorem nagród głównych są Hotel Spa Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie – weekend dla 4-osobowej rodziny, IKEA – vouchery prezentowe i Wydawnictwo Jung-off-ska – zestawy audiobooków. Partnerem jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”, patroni medialni: MiastoDzieci.pl, Guliwer, GaGa.pl, Qlturka.pl, Czytamto.pl, AMS. 

Regulamin i dodatkowe materiały są dostępne na stronie: www.jungoffska.pl/konkurs 

Czytam To!:

5

promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Należy do Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz