GÓRA

KONKURS. Czytam to! Wydanie 12.

Czytam to! 12

KONKURS ZAKOŃCZONY!

Książki wygrały:

1. “Którędy na zawsze” – Małgosia Knapik-Klata;

2. “Współczesne maniery, czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt” – Magdalena Basseville-Lipka;

3. “Wczoraj, dziś, jutro. Moje życie” – Beata Lupa.

GRATULUJĘ! 

Dziś zadanie do wykonania jest bardzo proste. Proszę o odpowiedź na pytanie: W jakim mieście urodziła się Sophia Loren?

Odpowiedzi proszę przesyłać na adres e-mail: magda@czytamto.pl.

Nagrody przyznaję w następującej kolejności: czwarta osoba, która przyśle e-mail z poprawną odpowiedzią, wygra książkę “Którędy na zawsze; ósma osoba, która przyśle e-mail z właściwą odpowiedzią, otrzyma książkę “Współczesne maniery czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt; zaś trzynasta osoba, która prześle e-mail z poprawną odpowiedzią, otrzyma “Wczoraj, dziś, jutro. Moje życie.

Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować na adres e-mail: magda@czytamto.pl

 

***

Czytam to!Tym razem trochę poezji dla ducha, dawka współczesnych manier dla ogłady, a na deser wisienka z pikantną nutką, w iście neapolitańskim stylu. Dwunasty odcinek Czytam to! zdominowały światowe gwiazdy kina, a to za sprawą Liv Tyler w roli “wabika” i Sophie Loren w roli – jak twierdzi Robert Kasprzycki – bardziej pisarki, niż aktorki. Posłuchajcie więc o:

– „rzece rozmaitych tematów” w poezji Piotra Matywieckiego (“Którędy na zawsze);
– „Facebook, twitter youtube – czy tu też trzeba być uprzejmym? No pewnie, że trzeba być uprzejmym” i to nie tylko, dlatego że nakłania do tego Liv Tyler (“Współczesne maniery czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt);
– lekko spacyfikowanej autobiografii Sophie Loren, która „pod spodem pulsuje takim włoskim, neapolitańskim charakterkiem” (“Wczoraj, dziś, jutro. Moje życie).

Na kolejną odsłonę CZYTAM TO! zapraszamy 19 marca o godz. 14. „Do zobaczenia” na kanale Wydawnictwa Literackiego.

Obejrzyjcie, udostępnijcie, polubcie!

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!