GÓRA

Jesteśmy SUPERBOHATERAMI!

heroIstnieją naukowe badania, na podstawie których dowiedziono, że jeśli przed rozmową o pracę lub ważnym zadaniem do zrealizowania staniesz przez pięć minut w pozycji superbohatera, nie tylko będziesz się czuć pewniej, bo także lepiej Ci się powiedzie. Dowiedziałam się o tym, oglądając „Grey’s Anatomy”. Nie wiem, czy zadziała to w moim przypadku. Nie brakuje mi wiary we własne siły. Raczej biorę na siebie zbyt dużo pracy. Nie chcę pominąć żadnej szansy, nie potrafię odmawiać, ciągle udowadniam sobie, że jestem w stanie zrobić więcej. Zwykle kończy się to tym, że nadchodzi koniec tygodnia, a mnie bolą stawy od pisania, kręgosłup od siedzenia w jednej pozycji i nie widzę na oczy. Tak zakończyłam ten tydzień już w piątek, ponieważ w sobotę nie byłam w stanie pisać.

Dziś otworzyłam okno, stanęłam w pozycji superbohatera, mocno wciągnęłam nieco jeszcze chłodne powietrze i nabrałam przekonania, że mogę zrobić więcej. Wczoraj mi się nie udało. Ale dziś mam szansę zrealizować wszystko, co zapisałam na kolorowych karteczkach ponaklejanych na biurku. Tobie też się uda. W końcu jesteśmy przecież SUPERBOHATERAMI!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!