GÓRA

Jak się dobrze bawić z tatą? – Recenzja

Czy tata jest dobrym kompanem do zabawy? Wielu pedagogów i psychologów twierdzi, że mężczyźni świetnie radzą sobie z organizacją zabaw najmłodszych. Przekonuje nas o tym także książka „Jak tata się z nami bawił” Ulfa Starka z ilustracjami Matiego Leppa.

Tata, znanego nam już z innych książek, Ulfa nie bawi się często ze swymi synami. Pewnego dnia jednak proponuje chłopcom wspólne spędzenie czasu właśnie przy dobrej zabawie. Zaproponował im chowanie klucza. Chłopcy przystają na propozycję taty i choć mają na początku wiele wątpliwości, doskonale się bawią. Nie wszystko zakończy się tak, jakby ojciec sobie tego życzył, jednak bracia przeżyli z nim tego wieczora wiele szczęśliwych chwil.

Wspólna zabawa jest dobrym sposobem na nawiązywanie pozytywnych więzi rodziców z dziećmi. Doskonale zależność ta pokazana została w książce Starka. Czytanie opowieści „Jak tata się z nami bawił”, będzie zatem jednym ze sposobów spędzania czasu z najmłodszymi. Chwile te urozmaicone zostaną omawianiem ciekawych ilustracji Matiego Leppa, które być może zainspirują do tworzenia własnych, obrazujących wspólne zabawy dzieci z rodzicami. Jestem też pewna, że „Jak tata się z nami bawił” zmotywuje do zabawy z tatą lub mamą w chowanie klucza. Pamiętajcie, żeby używać klucza już bezużytecznego albo innego rekwizytu. Dlaczego? Dowiecie się, czytając tę książkę.

„Jak tata się z nami bawił” Ulfa Starka to kolejne spotkanie z rodziną małego bohatera, Ulfa, i kolejna propozycja pogłębiania więzi dorosłych z najmłodszymi. Książka ta zatem będzie mieć taką samą wartość zarówno w życiu rodziców, jak i dzieci.

Ulf Stark, Jak tata się z nami bawił, przełożyła Katarzyna Skalska, ilustracje Mati Lepp. Poznań 2011. Wydawnictwo Zakamarki. ISBN 978-83-7776-010-9. Tytuł oryginału: Kvällen när pappa lekte.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz