Wikings Mobile

Reksio łączy pokolenia!

Trudno w to uwierzyć, ale Reksio ma już pięćdziesiąt lat. Jest on jednym z najpopularniejszych kreskówkowych czworonogów. Animacja o Reksiu powstawała w latach 1967-1990 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Dziś nadal dzieci oglądają Reksia w telewizji i mogą czytać o jego przygodach w jubileuszowej książce – Reksio. Dobranocka wszech czasów.

Pomysł kreskówki pojawił się w momencie, kiedy Lechosław Marszałek zrezygnował z udziału w tworzeniu filmów o Bolku i Lolku. Artysta zainspirowany został zachowaniami swojej suczki, ostrowłosej terierki, Troli. Dzięki tej motywacji w 1967 roku został zrealizowany film animowany, zatytułowany Reksio poliglota. Film można uznać za początek popularnej i cieszącej kolejne pokolenia widzów kreskówki. Wydawnictwo Papilon stworzyło z kolei urodzinowe wydanie książki – Reksio. Dobranocka wszech czasów,  w której mali czytelnicy znajdą opowieści Marii Szarf o przygodach Reksia oraz jego podwórkowych przyjaciół.

Reksio. Dobranocka wszech czasów jest zbiorem opowieści o życiu lubianych przez dzieci bohaterów. Mali odbiorcy książki podczas jej czytania nie tylko będą się świetnie bawić, ale poznają też zwyczaje zwierząt, nauczą się, czym jest przyjaźń i przywiązanie. Dodać trzeba, że książka ta została pięknie zilustrowana. I jak przystało na urodzinowe wydanie, otrzymała wspaniałą szatę graficzną.

Reksio jest postacią łączącą kolejne pokolenia dzieci. Warto więc oglądanie kreskówki, połączyć z czytaniem książek. Sądzę też, że piękne wydanie Reksia. Dobranocki wszech czasów zachwyci małych czytelników i zachęci ich do czytania.

Maria Szarf, Reksio. Dobranocka wszech czasów, Papilon, Poznań 2017. ISBN: 978-83-271-0187-7. 224 strony. Grupa Wydawnicza Publicat S.A.

 

 

 

 

 

 

Podobne wpisy

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Copyrights 2014 - Czytam To | wszelkie prawa zastrzeżone.