GÓRA

Jestem wiedźmą!

Nie mogę tego dłużej ukrywać. Jestem wiedźmą! W styczniu spotkałam się z Małgorzatą Węgrzecką, redaktor naczelną Świerszczyka, która przekonała mnie, że nadszedł czas, by ujawnić swoje prawdziwe oblicze. Powołała więc Radę Czytających Wiedźm, której jestem członkinią i w ramach której wyczarowywać będę najbardziej zaskakujące akcje czytelnicze nie tylko dla dzieci.

Radę Czytających Wiedźm powołała Małgorzata Węgrzecka. Zebrała ona dużą grupę wiedźm, które kochają książki i starają się, by dobra literatura trafiała w ręce wszystkich dzieci. Dzisiaj powstał fanpage – Czytanie lubi dzieci. Jeśli chcecie zobaczyć, czym się zajmujemy i jakie wyczarowujemy akcje czytelnicze, polubcie nas na Facebooku. Tak o idei społeczności Czytanie lubi dzieci pisze jej założycielka:

Czytanie lubi dzieci. Dzieci lubią czytanie. Przede wszystkim o tym będziemy tutaj pisać. A także o mądrych i dobrych praktykach, dzięki którym mali uczestnicy kultury wyrastają na świadomych, wrażliwych, samodzielnie myślących dorosłych. Każdy wpis ma rekomendację redakcji magazynu dla dzieci Świerszczyk, bo tam zrodził się pomysł tego fanpejdża. Treści dostarczają bloginki z Rady Czytających Wiedźm, które, wiedzą, co zrobić, żeby dzieci lubiły czytanie.

My nie narzekamy, że Polacy nie czytają. My sprawiamy, że coraz więcej dzieci i młodzieży sięga po książkę. Zaczarowujemy rzeczywistość. Zachwycamy dobrą literaturą!

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz