GÓRA

Rozmowy z polskimi twórcami

Biografie pisarzy i opowieści o ich pracy zawsze motywują mnie do działania. Nie inaczej było w czasie czytania Jak oni pracują. Rozmowy o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców Agaty Napiórskiej. Autorka zebrała rozmowy z twórcami różnych dziedzin artystycznych. Niemal wszyscy związani są w jakiś sposób z rynkiem wydawniczym. Książka spodoba się więc tym, którzy lubią opowieści o pracy artystów, ale też tym, którzy lubią poznawać tajemnice osobistego życia pisarzy, ilustratorów czy muzyków.

Każdy z nas chętnie od czasu do czasu zagląda do osobistego życia pisarzy czytanych przez siebie książek. Mnie fascynują zawsze opowieści tych, którzy ze swojego hobby uczynili zawód. Agata Napiórska zebrała pokaźną grupę takich osób. Łukasz Orbitowski, Józef Wilkoń, Michał Rusinek, Beata Chomątowska, Łukasz Łuczaj, Michał Śledziu Śledziński, Małgorzata Rejmer, Bohdan Butenko, Jan Hartman, Katarzyna Bonda, Jacek Dehnel, Przemek Dębowski, Tadeusz Rolke, Agata Endo Nowicka, Joanna Bator, Katarzyna Zyskowska-Ignaciak, Andrzej Heidrich, Zbigniew Lew-Starowicz, Aleksandra Waliszewska, Andrzej Sapkowski, Papcio Chmiel, Wanda Chotomska, Sylwia Hutnik i wiele, wiele innych twórców mówiło o swojej codzienności, o tym, w jaki sposób najczęściej tworzą swoje prace, co ich dekoncentruje, pozwala przetrwać kryzysy, jak wygląda ich życie rodzinne. To jest znakomita i wciągająca książka, która pokazuje kontekst, tło, codzienność, w przestrzeni których powstają czytane przez nas i lubiane książki.

Jak oni pracują. Rozmowy o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców Agaty Napiórskiej to zbiór fascynujących opowieści o ludziach, którzy są nam bliscy przez efekty swojej pracy. Zachęcam więc do czytania o tym, w jaki sposób powstają nasze ulubione książki, ilustracje i muzyka.

Szczegółowe informacje

Autor:Agata Napiórska
Tytuł:Jak oni pracują. Rozmowy o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców
Wydawnictwo:W.A.B.
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2016
ISBN:978-83-280-4232-2
Strony:320

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz