GÓRA

Astrid Lindgren Memorial Award – nominacje

Ogłoszono nominacje do Astrid Lindgren Memorial Award. Wśród nich mocna i liczna reprezentacja polskich twórców i twórczyń.

W tym roku nominowani zostali:

Iwona Chmielewska, Ilustratorka
Joanna Jagiełło, Autorka
Daniel de Latour, Ilustratorka
Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Autorzy/Ilustratorzy
Paweł Pawlak, Ilustrator
Małgorzata Karolina Piekarska, Autorka
Marcin Szczygielski, Autor
Józef Wilkoń, Ilustrator

Pełną listę nominowanych znajdziecie tutaj!

 

GRATULUJĘ WSZYSTKIM NOMINOWANYM!

 

Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA) – międzynarodowa nagroda dla twórców i twórczyń oraz promotorów/promotorek literatury dziecięcej. Ustanowiona przez szwedzki rząd w roku 2002. Nagroda przyznawana jest każdego roku pisarzom/pisarkom, ilustratorom/ilustratorkom lub organizacjom propagującym czytelnictwo wśród najmłodszych, których praca jest zgodna z duchem Astrid Lindgren.

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz