GÓRA
Notes Młodej Pisarki

Zostań pisarką!

Ewa Nowak napisała wiele książek dla młodzieży i dziś młodzież, a zwłaszcza dziewczyny zachęca do tworzenia własnych opowieści. Jej Notes młodej pisarki jest nie tylko podręcznikiem kreatywnego pisania i motywacją do podejmowania różnych aktywności twórczych. To jest zbiór wiedzy na temat literatury i pozycja, którą pokochają wszystkie wielbicielki książek.

Notes młodej pisarki jest pozycją obowiązkową dla początkujących pisarek. Wiedza, którą znajdziecie w tej książce przyda się też chłopakom. Chociaż wspaniale byłoby, gdyby powstał i Notes młodego pisarza. Bo to jest książka potrzebna wszystkim wielbicielom literatury i tym, którzy po prosty chcą dobrze pisać.

 

Najważniejsza jest motywacja

Ewa Nowak w przystępny i rzetelny sposób opowiada o swoich doświadczeniach pisarskich i swoim warsztacie twórczym. Wskazuje jednocześnie, że każdy z nas jest inny i każdy ma własne sposoby na pisanie. Najważniejsza jest motywacja do działania. Trzeba ciężko pracować, dużo czytać i się nie poddawać. Notes młodej pisarki uczy pozytywnego myślenia i pozwala uwierzyć we własne możliwości. Ewa Nowak pokazuje też, na jakie niebezpieczeństwa narażony jest każdy, kto publikuje własne teksty. Uczy, jak rozmawiać z wydawcami i jak radzić sobie z krytyką. Najistotniejsze są jednak kompetencje, jakimi dysponuje młoda pisarka.

 

Warsztat twórczy

Trudno wyobrazić sobie pisarkę, która nie czyta książek i nie jest wielbicielką literatury. Ewa Nowak podpowiada, jakie książki czytać, jak poszukiwać inspiracji i wiedzy, żeby wzbogacać własny warsztat twórczy. Zdradza też, jak powinien przebiegać proces pisania dobrej książki. Notes młodej pisarki jest dla mnie przede wszystkim zbiorem wiedzy na temat literatury. Znajdziecie w nim mnóstwo informacji z teorii literatury, gramatyki i języka. Jednak notes w niczym nie przypomina podręcznika szkolnego. Wszystko zostaje tutaj opatrzone świetnymi przykładami, a do kolejnych partii poznawanego materiału, dołączone zostają polecenia. Wykonywane przez właścicielkę notesu zadania, motywują do działania, rozluźniają, wprowadzają efekt humorystyczny i uczą, jak ciekawie pisać.

Notes Młodej Pisarki

Polecam tę książkę wszystkim początkującym pisarkom, zwłaszcza zaś nastolatkom, którym brakuje pewności siebie i wytrwałości w realizowaniu wyznaczonych celów. Po Notes młodej pisarki powinni sięgnąć wszyscy, którzy chcą dobrze pisać i chcieliby się dowiedzieć, jak tworzy się ciekawe teksty, nawet jeśli nie planuje się kariery pisarskiej. To jest też pozycja obowiązkowa dla tych, którzy pracują z młodzieżą, dla polonistów i nauczycieli pragnących zachęcić młodzież do czytania i pisania. Najwięcej radości sprawi ona jednak przede wszystkim dziewczynom, które kochają książki Ewy Nowak i tak jak ona, chciałyby zostać pisarkami. Autorka w Notesie młodej pisarki zdradza wszystkie tajemnice swojego warsztatu twórczego. Jeśli jesteście jej fankami, będziecie zachwycone!

Szczegółowe informacje

Autor:Ewa Nowak
Tytuł:Notes młodej pisarki
Wydawnictwo:Egmont
MiejsceWarszawa
Rok wydania:2018
Ilustrator:Agata Dębicka
ISBN:978-83-281-2223-9
Strony:208

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz