GÓRA

Znajdź mnie w mieście!

Jeśli tak jak ja lubicie książki obrazkowe, które stają się pretekstem do wymyślania nowych opowieści i wykonywania ciekawych zadań, koniecznie sięgnijcie po Znajdź mnie. Przygodę w mieście Przemysława Liputa. Rodzina Zwiedzalskich w różnych przestrzeniach miasta przeżywa mnóstwo przygód. Zachęcam dzieci i ich rodziców do tworzenia opowieści wraz z bohaterami książki.

Przemysław Liput oddał w ręce małych i dużych odbiorców kartonową książkę obrazkową Znajdź mnie. Przygoda w mieście, która staje się motywem do świetnej zabawy. Na każdej planszy autor przedstawił wiele zdarzeń, ludzi, zwierząt i przedmiotów. W każdym zakamarku książki coś się dzieje i każdy może zawartą w niej historię opowiedzieć inaczej. Książka rozwija więc wyobraźnię i uczy odbiorców opowiadania o tym, co dzieje się wokół nich.

To nie jedyne atuty Znajdź mnie. Przygody w mieście. Na każdej planszy zamieszczone zostały propozycje zadań do wykonania. Czasem trzeba odszukać zagubione przedmioty, policzyć je lub wskazać te elementy, które nie pasują do obrazka. Dzieci poznają liczby, godziny, ćwiczą spostrzegawczość, uczą się opowiadać fikcyjne historie, ale też opisywać to, co je otacza. Co jednak najistotniejsze, książka ta jest doskonałym pretekstem do zabawy dla całej rodziny.

Przygody rodziny Zwiedzalskich długo bawić będą dzieci i ich rodziców. Zmotywują do snucia niekończących się opowieści i rozwiązywania zadań, które nie pozwalają się łatwo rozwikłać. Znajdź mnie. Przygoda w mieście inspiruje też do tworzenia własnych historii i przyglądania się przestrzeniom miejskim, które są zwiedzane przez odbiorców książki.

Przemysław Liput, Znajdź mnie. Przygoda w mieście, Wydawnictwo Dragon, Bielsko-Biała 2016. ISBN: 978-83-7887-309-9. 16 stron. Troy-Dustrybucja.

 

 

 

 

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz