GÓRA

Żeby wszystkie dzieci były szczęśliwe

Byłoby idealnie, gdyby wszystkie dzieci były szczęśliwe. Sean Covey wie, co zrobić, by być bardziej zadowolonym z życia. Najpierw pokazał, jak być skutecznym nastolatkiem. Później napisał 7 nawyków szczęśliwego dziecka, by uzmysłowić najmłodszym, jaką moc się zyskuje, żyjąc zgodnie z zaproponowanymi przez niego zasadami.

Rodziców i dzieci zachęcam więc do przeczytania – 7 nawyków szczęśliwego dziecka Seana Covey’a z ilustracjami Stacy Curtis. Autor tej książki jest ojcem siedmiorga dzieci – wie więc, jak troszczyć się o najmłodszych.  Wcześniej wydał książkę 7 nawyków skutecznego nastolatka, która opierała się na bestselerze jego ojca – 7 nawyków skutecznego działania. Publikacja ta nie tylko spodobała się nastolatkom, ale też metoda 7 nawyków została wprowadzona do programów nauczania wielu szkół na całym świecie. Kiedy więc zaproponowano Seanowi Covey’owi napisanie książki dla dzieci, bardzo mu się ta propozycja spodobała. Doszedł on do wniosku, że jego książka nauczy dzieci, jaką moc się zyskuje, żyjąc zgodnie z takimi zasadami jak – odpowiedzialność, planowanie, szacunek dla innych, praca zespołowa i równowaga.

Dzięki 7 nawykom szczęśliwego dziecka odbiorcy książki znajdą wspólny język z nauczycielami i rodzicami. Każde dziecko też, niezależnie od tego, czy zidentyfikuje się z misiem Kudłatkiem czy z wiewiórką Wandzią, odnajdzie w nich samego siebie. Wszystko to zaś zmierza do tego, by w łatwy, zabawowy sposób te siedem nawyków wprowadzić do codziennego życia. Każda z przedstawionych w książce historyjek odnosi się do jednego z nawyków. Po jej zakończeniu, znajdziecie notkę przeznaczoną dla rodziców i nauczycieli, która zawiera sugestie, jak rozbudzić nawyk, o którym była mowa. Ta część książki nazywa się Kącikiem dla rodziców. W nim też znajdziecie listę pytań do dzieci oraz listę małych kroków. Dodam, że pięknym dopełnieniem historii stają się zabawne ilustracje Stacy Curtis. Tekst został napisany dużym i przejrzystym fontem. Książka więc doskonale nadaje się do wspólnego czytania z rodzicami, ale też do samodzielnej lektury.

7 nawyków szczęśliwego dziecka jest więc zbiorem opowiadań, które pomogą w czerpaniu zadowolenia z życia. Sean Covey udowodnił, że wie, jak uszczęśliwić dzieci i zainteresować je ciekawą opowieścią.

Sean Covey, 7 nawyków szczęśliwego dzieckaZnak emotikon, Kraków 2017. Tytuł oryginalny: The 7 Habits of Happy Kids. Przekład: Małgorzata Bortnowska. Ilustracje: Stacy Curtis. ISBN: 978-83-240-4021-6. 96 stron.


Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz