GÓRA

Tak wiele zależy od Ciebie i Twojej pasji!

Terri Libenson wie, co trzeba zrobić, żeby przestać być niewidzialnym. Należy poświęcić się swojej pasji i samodzielnie zawalczyć o szczęście. Dla głównej bohaterki Niewidzialnej Emmie tą pasją było rysowanie. To ono pomogło rozwiązać wszystkie z jej problemów i sprawiło, że inni dostrzegli w niej wyjątkowego człowieka.

Stworzona przez Terri Libenson historia, podzielona została na dwie części. Jedną stanowi opowieść Emmie, dziewczynki, której nikt nie dostrzegał i która czuła się w szkole osamotniona. Druga część powieści to komiks. Jego bohaterką jest Katie, szkolna gwiazda i ulubienica rówieśników. Dzięki niej Emmie zrozumiała, co należy zrobić, żeby odmienić własne życie.

Emmie rysowała, tworzyła komiks, w którym wyrażała swoje emocje. Główną bohaterką tego komiksu była dziewczyna, jaką chciałaby być. Sztuka stała się więc sposobem na uzewnętrznienie własnych obaw i uczuć. To ona również pozwoliła małej bohaterce zrozumieć, że tak naprawdę wszystko zależy od niej samej. Terri Libenson napisała kolorową, wzruszającą, ale też motywującą do działania opowieść, którą powinien przeczytać każdy, kto czuje, że nie jest rozumiany przez rówieśników. W tej opowieści znajdziecie rady, które pozwolą rozwiązać wiele z problemów. Może nawet historia Emmie odmieni Wasze życie.

Jeśli więc czujecie się osamotnieni, nierozumiani i niewidzialni, koniecznie sięgnijcie po powieść Terri Libenson. Historia Niewidzialnej Emmie i jej komiksowa opowieść sprawią, że inaczej niż dotychczas spojrzycie na otaczających Was rówieśników. Zobaczycie też, że bycie szkolną gwiazdą nie jest takie przyjemne, jakby się wydawało.

Terri Libenson, Niewidzialna EmmieAkapit Press, Łódź 2017. Tytuł oryginalny: Invisible Emmie. Tłumaczenie: Anna Dobroń. ISBN: 978-83-65345-59-2. 192 strony.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz