GÓRA

Zakumplujcie się z tradycją! – promocja książki Cuda wianki

Cuda wiankiW imieniu Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie zapraszam na premierę pięknej i malowniczej książki Marianny Oklejak “Cuda wianki” już 7 listopada! Godzina 15:00.

Polska kultura ludowa – piękna i różnorodna – to niezwykły świat, pełen zaskakujących barw, kształtów i rytmów.
Jego bogactwo jest nieprzebrane, dlatego książka prezentuje jedynie jego wycinek.

Ten tajemniczy świat istnieje nie gdzieś daleko – za górami, za lasami lub zamknięty w skansenach – lecz blisko, tuż za miedzą, na wyciągnięcie ręki…

Ta książka to zaproszenie kierowane do wszystkich ciekawskich (młodszych i tych starszych): pozwólcie się zachwycić i wejdźcie w ten pełen przygód świat już dziś!

Ogromnym walorem tej książki jest tekst wizualny, utrzymany w konwencji popkulturowo-komiksowej i wykorzystujący estetykę ludowej wycinanki. Mamy tutaj luz, swobodę, nawet pewną nonszalancję w obrazie, która podkreśla fascynację autorki kolorem, dekoracyjnością, wzornictwem, wreszcie kreatywnością ludowego świata.
dr Krzysztof Piątkowski, antropolog kultury

Więcej informacji o spotkaniu!

Więcej informacji o książce!

Marianna Oklejak, Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszychEgmont Polska, Warszawa 2015. Seria ARTystyczna. Art Egmont. ISBN: 978-83-281-0568-3. 80 stron.

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz