GÓRA

Zakochaj się w gotowaniu! – recenzja książki BlogerChef 2

BlogerChef 2Jesteś fanem gotowania? Przeglądasz codziennie blogi kulinarne? Poszukujesz w sieci najlepszych przepisów? Jeśli odpowiesz na te pytania twierdząco, z pewnością zauważyłeś, że zarówno przepisów, jak i samych blogów kulinarnych jest mnóstwo. Trudno jest pośród nich wybrać najlepsze. Najczęściej takiej selekcji dokonuje się dzięki metodzie prób i błędów, dzięki samodzielnemu przyrządzaniu proponowanych przez blogerów dań. Jeśli są łatwe w wykonaniu, smaczne i do tego ładnie wyglądają, wraca się na blogi, z których pochodzą. Pewną podpowiedzią może być też pięknie wydany album BlogerChef 2.

We wspomnianym przeze mnie albumie zebrano w jednym miejscu wielu dobrych blogerów, którzy postanowili zmierzyć się w konkursie pozwalającym na zdobycie tytułu BlogerChefa. BlogerChef 2 to podsumowanie drugiej edycji tego konkursu, przeprowadzonego w roku 2014. Niezwykłość tych rozgrywek polega na tym, że konkurs w Internecie połączony został z klasycznym konkursem kulinarnym. To też z pewnością spowodowało, że cieszyły się one dużą popularnością. Jestem przekonana, że możliwość spotkania i wspólnego uczestnictwa w świetnej zabawie, sprawiły blogerom wiele przyjemności. Przyglądając się przepisom, jakie znajdują się w BlogerChef 2, mogę stwierdzić, że jurorzy mieli nie lada problem z wybraniem najlepszych dań.

BlogerChef 2 jest jednak przede wszystkim pięknie wydanym – głodna się robię już podczas oglądania zdjęć potraw – i przejrzyście skonstruowanym albumem. Podzielony został wedle kolejnych etapów konkursu. Nie można mieć wątpliwości co do tego, że przepisy się w nim znajdujące są najlepszymi z najlepszych, miały przecież doprowadzić uczestników do wygranej. Przy każdym znaleźć można autora i oznaczenia, które pozwolą na łatwe zlokalizowanie tych przepisów, na jakich nam najbardziej zależy. Dodano tutaj również ułatwiające ich poszukiwanie indeksy i spisy. Wszystko to sprawia, że nawet ja, jako osoba pozbawiona zdolności kulinarnych, doskonale się w tej książce odnajduję. Więcej nawet, mogę dzięki niej zachwycać gości czasem naprawdę wykwintnymi i pięknie przygotowanymi potrawami.

BlogerChef 2 to album, który należy polecić zarówno mistrzom kuchni, którzy znajdą w nim przydatne wskazówki i rady dotyczące już znanych im dań, jak i osobom, które swoją przygodę z gotowaniem dopiero rozpoczynają. Jestem przekonana, że dzięki temu albumowi zakochasz się w przyrządzaniu potraw. A może nawet zostaniesz blogerem kulinarnym.

BlogerChef 2. W sieci przepisów, Wydawnictwo Vivante, Białystok 2014. ISBN: 978-83-64645-28-0. 256 stron. Wydawnictwo Illuminatio

Tania KsiążkaKup książkę na TaniaKsiazka.pl!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!