GÓRA

Żadnej przemocy! Pokój na świecie według Astrid Lindgren. Wystawa

Do końca września w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki oglądać można wystawę Żadnej przemocy! Pokój na świecie według Astrid Lindgren. Zachęcam do zwiedzania wystawy, a nauczycieli do zapisywania uczniów na zajęcia wokół książek Żadnej przemocy! oraz Małe Stiny Wirsén.

Wystawa została stworzona przez Instytut Szwedzki. Składa się z plansz zawierających cytaty z przemówienia Astrid Lindgren, jakie pisarka wygłosiła, kiedy otrzymała Pokojową Nagrodę Księgarzy Niemieckich. Wartość tej wystawy podnoszą wieloznaczne, akwarelowe ilustracje Stiny Wirsén.

Wystawa przyjechała do Grodziska Mazowieckiego z wydawnictwa Zakamarki, które opublikowało dwie książki dołączone do wystawy – Żadnej przemocy! Astrid Lindgren oraz Małe Stiny Wirsén. W bibliotece prowadzę warsztaty wokół wystawy i książek z uczniami szkół podstawowych.

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz