
Żadnej przemocy! Pokój na świecie według Astrid Lindgren. Wystawa
Do końca września w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki oglądać można wystawę Żadnej przemocy! Pokój na świecie według Astrid Lindgren. Zachęcam do zwiedzania wystawy, a nauczycieli do zapisywania uczniów na zajęcia wokół książek Żadnej przemocy! oraz Małe Stiny Wirsén.
Wystawa została stworzona przez Instytut Szwedzki. Składa się z plansz zawierających cytaty z przemówienia Astrid Lindgren, jakie pisarka wygłosiła, kiedy otrzymała Pokojową Nagrodę Księgarzy Niemieckich. Wartość tej wystawy podnoszą wieloznaczne, akwarelowe ilustracje Stiny Wirsén.
Wystawa przyjechała do Grodziska Mazowieckiego z wydawnictwa Zakamarki, które opublikowało dwie książki dołączone do wystawy – Żadnej przemocy! Astrid Lindgren oraz Małe Stiny Wirsén. W bibliotece prowadzę warsztaty wokół wystawy i książek z uczniami szkół podstawowych.