GÓRA

Zaczytaj się – projekt grupowy poświęcony czytaniu książek przez Polaków!

Chcecie wesprzeć projekt grupowy poświęcony czytaniu książek przez Polaków? Polubcie stronę Zaczytaj Się podlegającą pod olimpiadę projektów społecznych – Zwolnieni z Teorii.

Uczestnicy biorący w niej udział muszą spełnić odpowiednie wymagania przygotowujące do realizacji projektu. Kilkuosobowa grupa z Krakowa postanowiła swój projekt poświęcić czytaniu książek przez Polaków.

Tak o swoim pomyśle opowiadają twórcy projektu: Pragniemy zachęcić ludzi będących w różnym wieku, do sięgania po książki. Chcemy, aby ludzie nie tylko zaczęli czytać z przymusu, ale mogli odkryć, jakie to pozytywne korzyści przynosi dla nas samych. Czytając książki, polepszamy swoją wyobraźnię, odkrywamy nowe horyzonty, doskonalimy swoją ortografię, poprawiamy koncentrację, a zdobytą wiedzę możemy wykorzystać w życiu codziennym.

Z badań Biblioteki Narodowej wynika, że aż 19 mln Polaków nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki, a 10 mln nie ma ani jednej w domu.

Pomysłodawcy projektu pragną pokazać, że Polacy czytają i wiedzą, jakie pozytywne korzyści przynosi czytanie.

Zapraszam na stronę!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz