GÓRA

Z tą książką nie można się nudzić!

Znakomita książka dla tych, którzy nie lubią się nudzić. Filozof, Walter Benjamin, napisał historię, która intryguje, ale przede wszystkim zmusza do logicznego myślenia. Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwozdek to tekst, który czyta się uważniej, niż inne książki.

Najpierw będziecie chcieli poznać historię Heinza, który poszukiwał swojego przyjaciela. Szybko jednak zostaniecie wciągnięci w grę, która polega na wyszukiwaniu 15 celowo popełnionych błędów oraz będziecie starali się odpowiedzieć na 15 pytań. Na okładce książki znajduje się jednak zapewnienie, że zdobycie kompletu prawidłowych odpowiedzi jest w zasadzie nieosiągalne, a w każdym razie dotąd nikomu się to nie udało…  Czytanie Zwariowanego dnia staje się więc wyzwaniem i motywuje do analizowania powolutku, zdania po zdaniu, każdej strony tej książki. 

Zwariowany dzień zmusza do logicznego myślenia, ćwiczy uwagę, motywuje do rozwiązywania zagadek matematycznych i stanowi świetną zabawę dla każdego. Książka angażuje całe rodziny – dorosłych i dzieci. Dodatkowym jej atutem jest piękne wydanie, jak zwykle to bywa w serii ART Egmont. Doskonale też w tę tematykę i konwencję wpisują się ilustracje Marty Monteiro. 

Jeśli więc macie ochotę na czytanie i rozwiązywanie zagadek, koniecznie sięgnijcie po Zwariowany dzień. Z tą książką nie będziecie się nudzić. Gdziekolwiek ją zabierzecie, pochłonie całą waszą uwagę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Walter Benjamin, Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwozdek, Egmont, Warszawa 2018. Ilustracje: Marta Monteiro. Tytuł oryginalny: Ein verrückter Tag, Dreißig Knacknüsse. Tłumaczenie: Adam Lipszyc. ISBN: 978-83-281-3279-5. 40 stron.

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz