GÓRA

Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi – warsztaty dla młodzieży

3 grudnia na godzinę 17.00 zapraszam młodzież na warsztaty dotyczące przeciwdziałania dyskryminacji – Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi. Warsztat poprowadzi edukatorka Amnesty International – Iwona Pieronek-Tokarz.

Jestem dumna z tej współpracy, gdyż Amnesty International jest międzynarodową organizacją, która walczy o prawa człowieka na całym świecie. Za swoje działania otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla.

Amnesty International jest globalnym ruchem ponad 7 milionów ludzi, którzy niesprawiedliwość na świecie traktują osobiście. Razem zmieniamy świat, by każdy mógł korzystać ze swoich praw.

Więcej na stronie Amnesty International.

Celem warsztatu jest uwrażliwienie na włączające i wykluczające działanie języka. Najogólniej rzecz ujmując, będziemy mówić o komunikacji, która nie dyskryminuje.

Warsztat dedykujemy wolontariuszom bibliotecznym i ich przyjaciołom (12+).

Odbędzie się on w Bibliotece Głównej (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57, godz. 17.00-19.00.

Oceny czytelników:

0 / 5 5

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz