GÓRA

Wielkie otwarcie Księgarni Dwie Siostry!

Księgarnia Dwie Siostry

Wspaniała wiadomość!

Tadaaaam!

Uroczyście ogłaszam, że już 12 listopada Wydawnictwo Dwie Siostry otwiera na warszawskim Powiślu firmową księgarnię – Księgarnię Dwie Siostry!

W narożnym lokalu starej, przedwojennej kamienicy przez pięć dni w tygodniu będzie się lać miód na serca miłośników dobrej książki dziecięcej. Znajdziecie tam wszystkie nasze tytuły dostępne w sprzedaży, a także starannie wyselekcjonowane, wartościowe książki dla dzieci innych wydawców. Nie zabraknie również wybranych tytułów najlepszych „dorosłych” wydawnictw.

Przy okazji książkowych zakupów będzie można napić się pysznej kawy i zaopatrzyć w prace znakomitych polskich ilustratorów. Księgarnia stanie się naszym centrum operacyjnym – to tam będą się odbywać premiery naszych książek, spotkania z autorami i ilustratorami, książkowe zajęcia dla dzieci i wiele innych dwusiostrowych wydarzeń. Serdecznie zapraszam!

Księgarnia Dwie Siostry
Al. 3 Maja 2 (narożny lokal w suterenie od strony Wybrzeża Kościuszkowskiego)
00-391 Warszawa

Godziny otwarcia (od 12 listopada):
Wt. – pt.: 10:00 – 18:00
Sob.: 10.00 – 18.00

Program księgarnianych wydarzeń rusza już w dniu otwarcia.

Oto pierwsze z zaplanowanych spotkań:

Jadłonomia

12 listopada, środa, godz. 18.00 – 20.00

Premiera książki “Jadłonomia. Kuchnia roślinna”.
Zapraszamy na wieczór pod znakiem kuchni wegańskiej, podczas którego każdy z gości będzie mógł pogawędzić z autorką, zdobyć jej dedykację w książce i spróbować wegańskich przekąsek.


15 listopada, sobota, godz. 13.00 – 14.00

Premiera książki “O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką”. Zapraszamy dzieci na wspólne czytanie książki i na spotkanie z autorką – Tiną Oziewicz i ilustratorką – Martą Ignerską.

O wiadukcie kolejowym6 grudnia, sobota, godz. 11.00 – 13.00

Uroczyste mikołajkowe otwarcie księgarni!
Z tej okazji ilustratorzy po raz kolejny zasiądą, by przygotować dla małych czytelników niepowtarzalne rysunkowe dedykacje w książkach. Zapraszają: Jan Bajtlik, Ola Cieślak, Daniel Mizieliński i Ewa Stiasny!

13 grudnia, sobota, godz. 12.00 – 13.00

Pierwsze spotkanie z niezrównaną bajarką Marią Kulik, która opowie dzieciom historie zaczerpnięte z dwusiostrzanych książek. 

Wigilia Małgorzaty19 grudnia, piątek, godz. 19.00 – 20.00

Świąteczne spotkanie z książką “Wigilia Małgorzaty”, którą przeczyta wybitna krakowska aktorka, Iwona Bielska.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE WYDAWNICTWA DWIE SIOSTRY!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!