GÓRA

Wieliczka i jej tajemnice

myszka_galopkaKatarzyna Ewa Kozubska napisała kolejny tom przygód mysiej rodziny ze starego kredensu. Tym razem na małych bohaterów czeka niesamowita przygoda w niezwykłej scenerii. Myszka Galopka i tajemnica kopalni soli zachęca do zwiedzania Wieliczki i pozwala na poznanie jej tajemniczego mieszkańca.

Myszki z Domu pod Kocią Łapką przeżywają chwile trwogi. Maryla i Henryk zostają zaproszeni na bal. W tym czasie przybywa do nich gość ze swoim pupilem, szczurem Szczuryłło. Myszy uznają, że muszą się ukryć. Opuszczają kredens i tak dostają się do kopalni soli. Katarzyna Ewa Kozubska napisała niesamowitą opowieść, która zachęca do poznawania tajemnic Wieliczki. Książka staje się więc doskonałym pretekstem do rozmów o kopalni i związanych z nią legendach.

Doskonałe dopełnienie opowiadanej historii, potęgujące nastrój niesamowitości, stanowią ilustracje Aleksandry Kucharskiej-Cybuch. Artystka sprawiła, że tekst otrzymał piękną szatę graficzną, która motywuje do poznawania solnych korytarzy. Dodać trzeba jednak, że Myszka Galopka i tajemnica kopalni soli nie jest tylko opowieścią o Wieliczce. To historia o miłości do tańca i walce o własne marzenia, których spełnienie prowadzi do szczęśliwego zakończenia przygody.

Czytelników, którzy znają już historie o mysiej rodzinie z Domu pod Kocią Łapką, nie trzeba zachęcać do sięgnięcia po Myszkę Galopkę i tajemnicę kopalni soli. Jeśli jeszcze nie czytaliście tych opowieści Katarzyny Ewy Kozubskiej, z pewnością szybko pokochacie bohaterów serii kredensowej.

Katarzyna Ewa Kozubska, Myszka Galopka i tajemnica kopalni soli, Ezop, Warszawa 2016. Ilustracje: Aleksandra Kucharska-Cybuch. ISBN 978-83-65230-05-8. 32 strony.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz