GÓRA

Walcz o marzenia jak Robert Lewandowski!

LewandowskiLewandowski. Wygrane marzenia to laurka wystawiona kapitanowi polskiej reprezentacji i graczowi Bayernu Monachium, ale też opowieść o człowieku, który zrealizował wyznaczone sobie cele nie tylko dzięki talentowi, bo także dzięki ciężkiej pracy. Dariusz Tuzimek opowiada więc o życiu Roberta Lewandowskiego, ale też motywuje czytelników do walki o własne marzenia.

Robert Lewandowski jest piłkarzem znanym na całym świecie. Dziś walczą o niego największe kluby piłkarskie, a przecież zaczynał jak wielu chłopców, którzy dziś grają mecze na nierównych boiskach w małych miejscowościach lub w przydomowych ogródkach. Święci triumfy i zdobywa puchary, ale nie zawsze sprzyjało mu szczęście. Dlatego tak ważne jest, by talent był połączony z ciężką pracą. Dzięki takiemu zestawieniu można zyskiwać jak najlepsze efekty. Zasada ta dotyczy nie tylko piłkarzy, bo także wszystkich innych zawodów. Same zdolności nie wystarczą, trzeba jeszcze dużo ćwiczyć. Mistrzami zostają najwytrwalsi, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Dariusz Tuzimiek jest dziennikarzem sportowym, obserwuje więc kariery różnych sportowców. Dobrze wie, co decyduje o sukcesie najlepszych z nich. Pisząc o Robercie Lewandowskim, nieustannie zauważa, że mistrzem może być tylko ten, kto dba o swoje zdrowie, właściwie się odżywia, nieustannie pracuje nad własnymi słabościami i ćwiczy już zdobyte umiejętności. Autor książki Lewandowski. Wygrane marzenia motywuje zwłaszcza młodych ludzi do tego, by nie ustawali w pracy nad sobą. Dzięki temu jego opowieść nie jest tylko biografią słynnego piłkarza, bo tekstem o sporcie w ogóle, o dążeniu do doskonałości i poradnikiem skierowanym do czytelników, którzy w wybranych przez siebie dziedzinach pragną być najlepsi lub choćby tylko bardzo dobrzy.

Lewandowski. Wygrane marzenia jest książką, którą polecam przede wszystkim fanom Roberta Lewandowskiego. Przedstawiono w niej przebieg kariery piłkarza, co zostało uzupełnione licznymi zdjęciami i atrakcyjną szatą graficzną. Polecam ją również wszystkim młodym ludziom, którzy pragną coś w życiu osiągnąć, którzy chcą nauczyć się, jak realizować wyznaczone sobie cele i czasem najbardziej nawet nierealne marzenia. Dariusz Tuzimek podpowiada, co zrobić, żeby zostać mistrzem.

Dariusz Tuzimek, Lewandowski. Wygrane marzeniaEgmont Polska, Warszawa 2016. ISBN: 978-83-281-1433-3. 208 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz